tárolási hiány, aktivitás fokozódás stb.

Közzétéve: 2010. 06. 26. 07:20 -

• 2 perc olvasás
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen a Weborvos!

tárolási hiány, aktivitás fokozódás stb.

Tisztelt webdoktor!mult évi és az idei izotópdiagnosztikai leletem szövegét szeretném leírni.2009.06.08.A kyphoticus háti gerinc középső-alsó szakaszának összemosott aktivitás fokozódásából a D-VIII csigolya ventrálisan is kiemelt újjbegynyi aktivitása emelkedik ki.A bal térdben a femur laterális condylusa egyenetlen eloszlású aktivitás fokozódást mutat. Hasonlóan mérsékelt fokú aktivitás halmazok láthatók a sternális és mindkét sacroiliacalis régióban. 2009.07.14.Acsontvelő RES elemei az átlagosnál kissé fokozottabb expanzióval ábrázolódnak.A radiofarmakon eloszlás a femurok területén discret inhomogenitással ábrázolódik,de a humerusban is kissé egyenetlen tárolást mutat.Jobb oldalon az elülső bordákon kiterjedt tárolási hiány észlelhető.A sternum területén is gócos egyenetlenség detectálható,főként jo. a középső harmadban detectálható nagyobb kiterjedésű tárolási zavar,a koponyacsontok is mérs.discret inhomogenitással ábrázolódnak.Amedencecsonton jobb oldalon,a parasacralis régióban is ujjbegynyi tárolási hiány látható.A kb.D-vIII csigolya vetületében is kissé kiterjedtebb aktivitás hiány észlelhető,de a D-XII is kissé inhomogén. 2010.06.14.A felvétel eredményét a 2009.06.08-án készült vizsgálattal összevetve:Az L-V-S-I régióban jelenleg kissé fokozottabb intenzitás észlelhető.A jo. parasacralis területen kb.diónyi aktivitás csökkenés észlelhető,az előzőekhez viszonyítva kissé nagyobb kiterjedéssel.Az alsó dorsalis csigolyák szcintigráfiás képe a korábbiakkal megegyező.Egyéb területeken a korábbiakkal megegyező szcintigráfiás kép látható.Összefoglaló vélemény:Idem. Egyébként 2004-ben rosszindulatú daganat miatt műtötték a jobb mellemet,utána kaptam chemoterápiás és sugárkezelést is.Állítólag áttét nincs,de szeretném ha elmagyarázná,mit jelent az hogy tárolási hiány,aktivitá fokozódás stb.és,hogy ezeket mi okozza?Vagy esetleg más betegség okozza?Válaszát előre is köszönöm!

Kedves Webpáciens!

Olyan szakmai kérdéseket tesz fel, amikre felelőséggel ezen a fórumon válasz nem adható. Általánosságok megfogalmazásának nincs értelme. Feltétlen kérdezze kezelőorvosát!

Üdvözlettel:
Dr. Moravcsik Bence ortopéd szakorvos
www.bmm.hu

Kövess minket!

ovortopédia ovreumatológia
Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek