tozsó

Közzétéve: 2011. 03. 20. 20:50 -

• 1 perc olvasás
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen a Weborvos!

Tisztelt Doktor úr-nő! Kérdésem a 2 tip cukor betegséggel kapcsolatos.Ha különösebben nem jellemző ill tapasztalható a betegség tüneteiből semmi.a cukrom 7,5-8 között van gyógyszer mellett.rendszeresen mozgóm ,diétázom.A kérdésem hogy az örökletes okokon kívül mi lehet még kiváltó tényező.Milyen belső lappangó,stagnáló szervi dolgok válthatja ki.Ha van ilyen.Illetve hogyan lehet kideríteni hogy az inzulin termeléssel v a felszívódással van problémám .választ a tozsó jeligére kérnék. Köszönöm .üdv

Konkrét esetleb a II-es típusú cukorbetegség okát diabetesz gondozó szakorvosa tudná megmondani. Azt gondolom, a 8-as cukorszíntet csökkenteni kell és rendszeres diabetológiai ellenőrzés javasolt. A cukorbetegség alattomos, hisz valóban nem érzi betegnek magát az érintett, viszont a vércukorszíntet ellenőrizni kell, vizsgázni annak egyenletes színten tartására, mert alattomosan, de megviseli, majd tönkreteszi az ereket.
dr Gerencsér Emőke

Kövess minket!

cukorbetegség - diabétesz - diabetes - IR
Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek