túl alacsony vércukorszint

Közzétéve: 2011. 03. 12. 05:42 -

• 1 perc olvasás
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen a Weborvos!

Tisztelt Doktornő! 25 éves nő vagyok. A napokban teljesen véletlenül megmértem a vércukorszintem házi vércukormérővel, és nagyon alacsony értéket mutatott. Egy nap többször is megmértem, ami azt jelenti, hogy étkezés előtt 3.2, míg étkezés után 1 órával 1.7 lett. Eléggé megijedtem, amikor azt tapasztaltam, hogy étkezés után nem felfelé, hanem lefelé ment a vércukorszintem. Eddig nem tudtam cukorbetegségről, tüneteim pedig nincsenek ezzel kapcsolatban. Háziorvosom csak annyit mondott, hogy örüljek neki, és ez nem baj, de azért menjek vérvételre. Nem igazán tudom elhinni, hogy ez nem baj, kérem adjon tanácsot. Nem tudom a fogamzásgátlónak mennyi köze lehet ehhez, már 5 éve szedem, ill. kb. 2 éve nem eszek laktóz tartalmú tejterméket, mert érzékeny lettem a laktózra. Válaszát előre is köszönöm! jelige: túl alacsony vércukorszint

Az alacsony vércukor szint nem a cukorbetegség jele. Csak akkor kell további komolyabb vizsgálatokat végezni, ha a reggeli éhgyomri érték megközelíti az 1 értéket, vagy klinikai tünetek ( éhség, verejtékezés, zavartság, eszméletvesztés) is jelentkeznek. Az étkezést követően a hasnyálmirigy inzulint kezd termelni, és ez a fokozott termelés mégy az étkezés befejezése után is fennáll. Étkezés után két órával szokott egészségesekben visszaállni a normál értékre. Lehet, hogy a táplálék nagyon kevés szénhidrátot tartalmaz, de az is lehetséges, hogy a házi mérő hibásan mér. Ezért szükséges az orvosa által is javasolt vizsgálat.

Kövess minket!

cukorbetegség - diabétesz - diabetes - IR
Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek