végbelemet kiültették a hasfalamra

Közzétéve: 2011. 04. 07. 12:46 -

• 1 perc olvasás
Google Állítsd be, hogy a Weborvos az elsők között legyen a Google-találatokban!

A végbelemet kiültették a hasfalamra. A sztóma környékén a bőröm véresre felmaródott , hiába kezeltem bármivel nem értem el megnyugtató eredményt. Nagyon nagy fájdalmakat okoz amikor a széklet keresztül folyik ezen a szakaszon. Mit tudnék kezdeni vele?

Sajnos a sztóma környéke állandó irritációnak, macerációnak kitett terület, a leggondosabb ápolás mellett is. Bőrnyugtató, ápoló krémek használata javasolt (pl.Bepanthen, Sudocrem, Neogranormon, Excipial mandulaolajos krém, Babe popsikrém...), erősebb gyulladás estén gyulladáscsökkentő-, hámosító-, esetleg felülfertőződés elleni krémek (bőrgyógyász írja fel). Érdemes a sztómazsák rögzítését is változtatni, más típusú termékek más formában rögzülnek a bőrhöz, esetleg kevésbé irritálhatnak.

Kövess minket!

ovbőrgyógyász
Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek