zsírmáj - fogamzásgátlótól

Közzétéve: 2012. 06. 03. 07:46 -

• 1 perc olvasás
Google Állítsd be, hogy a Weborvos az elsők között legyen a Google-találatokban!

7 hónapja zsírmájat találtak nálam.Az lenne a kérdésem hogy kialakulhat-e fogamzásgátló szedésétől?és ebből májdaganat is kifejlődhet-e? Köszönöm a válaszát!

Az összes fogamzásgátló szernek számos mellékhatása van, erről bővebben tájékozódhat a gyógyszer mellett található tájékoztatásból. A mellékhatások között szerepel a májkárosodás és a daganatos betegség is. A zsírmáj a táplálkozási szokások következtében is kialakulhat, a mértékének a megállapítása, a folyamat súlyosságának megítélése pontosan csak szövettani vizsgálattal lehetséges, erre azonban csak ritkán, alapos indokkal kerül sor. A többi vizsgálat csak megközelítő eredményt ad.

Kövess minket!

Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek