• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Hagyjuk a köpölyözést másra...

Egészségpolitika Forrás: Weborvos Szerző:

Bár a bizottsági ülésen kapott apait-anyait, a Parlament előtt letette a hivatali esküt az új egészségügyi miniszter, Horváth Ágnes.

Bár

Horváth Ágnes
a részleteket illetően számos kérdést kapott az Országgyűlés egészségügyi bizottságának főként ellenzéki tagjaitól az egészségügyi miniszter jelölt, kevés kézzelfogható választ adott. Legfeljebb annyi derült ki, hogy az anyagi kondíciók javítását illetően az Új Magyarország Fejlesztési Program forrásaira számítanak, a reform marad, legfeljebb „finomhangolásáról" lehet szó. Ennél érdekesebb volt, amit Horváth Ágnes a biztosítási rendszer átalakításával kapcsolatban mondott: nem olyan lesz, mint amilyen a közgazdászok tanulmányaiban szerepel. Vegyes modellről beszélt, amelyben megmarad a szolidaritás, az országos kockázatközösség, a forráselosztás súlyozott fejkvóta alapján – kockázat-kiegyenlítő rendszeren keresztül – történne.

A sokat emlegetett finomhangolásra szólította fel a jelöltet az MSZP képviselőcsoportjának véleményét megfogalmazó Schvarcz Tibor is, aki – Molnár Lajosra utalva – elismerte, hogy a stílust, s a készséget illetően korábban akadtak problémák. A biztosítási rendszerről viszont – tette hozzá – még igen sokat kell egyeztetni és tárgyalni. Óvatosan fogalmazott a bizottsági elnök is. Kökény Mihály a kormányprogram következetes végrehajtását, korrekt partneri kapcsolatot, s a megoldásokat illetően kompromisszumkészséget vár el a tárca, reggel még csak jelölt, első emberétől.

Horváth Ágnest egyébként nem kímélték az ellenzéki képviselők. Mikola István (Fidesz) szerint „önszuggesztív eufóriával fogalmaz", miközben gőze sincs a több-biztosítós rendszerről. Pesti Imre (Fidesz) pedig arra ragadtatta magát, hogy kijelentse: orvosként orvosi titoktartás kötelezi arra, hogy ne minősítse. A képviselőket főként az a megjegyzés háborította fel, amikor Horváth közölte: hagyják a szakma spiritualitását, mert a piócákkal, s köpölyözéssel való gyógyítás ideje lejárt, ma már diagnosztizálni kell. A jelöltet delegáló párt képviselője, a szabaddemokrata Béky Gabriella ugyanakkor imponálóan magabiztosnak látta Horváth Ágnest, olyannak, aki kifejezte együttműködési készségét.

A képviselők 13-9 arányban alkalmasnak ítélték Horváth Ágnest az egészségügyi miniszteri poszt betöltésére. Alig néhány órával később a szaktárca korábbi államtitkára a Parlamentben letette a hivatali esküt.