• nátha
    • Náthaszezon: erre számíthatunk

      Náthaszezon: erre számíthatunk

    • 9 tipp a nátha tünetei ellen

      9 tipp a nátha tünetei ellen

    • Kevés bosszantóbb dolog van a náthánál

      Kevés bosszantóbb dolog van a náthánál

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Polgármesteri nyílt levél: mikor működhet az egynapos sebészet Újbudán?

      Polgármesteri nyílt levél: mikor működhet az egynapos sebészet Újbudán?

    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

Informatikai fejlesztés az Országos Rehabilitációs Intézetben

Egészségpolitika 2019.09.23 Forrás: MTI
Informatikai fejlesztés az Országos Rehabilitációs Intézetben

Az OORI 223,9 millió forintból fejlesztheti informatikai rendszerét, az intézmény így lecserélheti régi, elavult eszközeit.

Nagy teljesítményű szervert, számítógépeket, monitorokat, nyomtatókat szerezhet be az Országos Orvosi Rehabilitációs Intézet (OORI) az Egészséges Budapest Program (EBP) keretében - mondta el az intézmény főigazgatója hétfőn sajtótájékoztatón. Cserháti Péter közölte, az elmúlt években is történtek fejlesztések a sérült emberek komplex rehabilitációját végző, 422 ágyas intézetben. Felújították a központi épületet, ahol a műtők, a terápiás részleg és a kómacentrum is működik, a pavilonépületekben pedig energetikai korszerűsítés történt.

Horváth Ildikó egészségügyért felelős államtitkár azt mondta, az Egészséges Budapest Programmal 2017-ben egy olyan hosszú távú fejlesztést indítottak el a fővárosban és Pest megyében, amely a 21. században helyt tud állni. Olyan új struktúrát, amely mind építészetileg, mind az informatikai és orvosi eszközök tekintetében kiszolgálja a beteg- és orvosigényeket - tette hozzá.

Ezekre a fejlesztésekre 700 milliárd forintot szán a kormány 2026-ig, és első lépésben az informatikai beszerzések történtek meg - ismertette.

Közölte, az OORI 223,9 millió forintból fejlesztheti informatikai rendszerét, az intézmény így lecserélheti régi, elavult eszközeit.

Győri Ottilia, Budakeszi polgármestere arról beszélt, hogy a XII. kerület és Budakeszi határában működő OORI-val Budakeszi mindig is együtt dolgozott, és a Pest megyei város is pályázni tudott EBP-forrásokra.

Hozzátette: e programnak köszönhetően a budakeszi szakrendelőt is fejleszteni tudták, az orvosi műszerpark bővítése mellett lehetőség nyílt a szakrendelések bővítésére és az épület megújítására is 78 millió forint értékben.  (Fotó: MTI/Illyés Tibor)