Az államtitkár állítása szerint nagy erővel dolgozik az alternatív források felkutatásán.
Az országjárása tapasztalatairól számolt be az egészségügyi bizottságnak Szócska Miklós államtitkár, aki jórészt az eddig megismert információkat osztotta meg újból a hallgatósággal. Elismerte, hogy mély depresszióban vannak az egészségügyi dolgozók, a szakdolgozói utánpótlás már a megyei kórházakban is problémát okoz. Pénzt nem tudott ígérni, csak azt, hogy keményen dolgozik alternatív források felkutatásán.
A kapacitástervezési boszorkánykonyha után valós igények alapján akarják kiépíteni az ellátási rendszert, ezért is végez kérdőíves felmérést az EMKI, s ezért is kereste fel személyesen az intézmények vezetőit, hogy a „törésvonalakat" (érdekütközések az intézmények között) tisztázzák. Ennek kapcsán legpozitívabb tapasztalatának minősítette, hogy az intézményvezetők – érezve, mekkora a baj – partnernek mutatkoznak a nehéz kérdésekben is – ahogy fogalmazott, az „ésszerű elmozdulásra". Példát említett arra, hogy „romkórházként" működő intézmény vezetése maga kezdeményezte, hogy járóbeteg-ellátó hellyé váljon.
Ennek kapcsán jegyezte meg Gyenes Géza (Jobbik), hogyha Mátyás királyhoz hasonlóan álruhában ment volna, nem biztos, hogy ezt tapasztalja. A nagy egyetértést ugyancsak kétkedve fogadta Kovács Tibor (MSZP) is, aki szerint majd a konkrét lépéseknél fog kiderülni, milyen szakmai, politikai ellenérdekeltségek működnek.
Szócska Miklós saját munkamódszerét következetesnek, partnereit együttműködőnek minősítette, így szerinte semmiképpen nem képzelhető el részéről a rendeletekkel kierőszakolt változtatás, mint ahogy ez felvetődött. Ugyanakkor, mint fogalmazott, „kemény igazságokat" fog kimondani, hogy a hadigazdálkodásban lefagyott rendszer újra és jól működjön.