Egészségre veszélyes a víz, nem nyithat ki 4 velencei strand

Közzétéve: 2021. 07. 23. 21:47 -

• 1 perc olvasás
Google Állítsd be, hogy a Weborvos az elsők között legyen a Google-találatokban!

A velencei fürdőhelyek esetében a legutóbbi minták a szennyezőanyag-határértékek túllépését mutatták.

Felfüggesztette a Velencei-tó déli partján négy strand működését a Fejér Megyei Kormányhivatal a vízminőség romlása miatt. Egyelőre nem fogadhat fürdőzőket a Drótszamár Park és Kemping Strand, a Velence Resort & Spa, az Agárd Napsugár Strand és a Gárdony Tini Strand.

A kormányhivatal azt közölte hivatalos honlapján pénteken, hogy a tó vizének minőségét a strandolók egészségének védelme érdekében folyamatosan vizsgálja a népegészségügyi főosztály. A négy fürdőhely esetében a legutóbbi minták a szennyezőanyag-határértékek túllépését mutatták. Emiatt a hatóság csütörtökön felfüggesztette az üzemeltetők működési engedélyét.

A kormányhivatal a társszervek bevonásával soron kívül vizsgálja az okokat, különösen azt, hogy a hétvégi esőzések következtében az esetlegesen túlterhelődött csatornarendszerből juthatott-e a tóba szennyeződés - írták. Közölték, a strandok akkor nyithatnak ki újra, ha két egymást követő minta negatív lesz.

Kövess minket!

Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek