• nátha
    • Kevés bosszantóbb dolog van a náthánál

      Kevés bosszantóbb dolog van a náthánál

    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Polgármesteri nyílt levél: mikor működhet az egynapos sebészet Újbudán?

      Polgármesteri nyílt levél: mikor működhet az egynapos sebészet Újbudán?

    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

Elektromos személyautókat vásárolt a kormány kórházaknak

Hírek 2019.10.02 Forrás: MTI
Elektromos személyautókat vásárolt a kormány kórházaknak

249 elektromos Volkswagen Golf típusú autót szereztek be, azok kilencven egészségügyi intézménybe kerülnek majd.

Kormánytámogatással elektromos személyautókat vásároltak kórházaknak - jelentette be az emberi erőforrások minisztere szerdán Budapesten. Kásler Miklós a sajtótájékoztatón elmondta, a kórházi feladatok ellátására 249 elektromos Volkswagen Golf típusú autó beszerzését bonyolították le, azok kilencven egészségügyi intézménybe kerülnek majd. A beszerzéshez hárommilliárd forint támogatást nyújtott a kormány.

A miniszter közölte, az autókat telephelyek közötti közlekedésre, vér és vérkészítmények szállítására, sürgősségi szállításokra, ügyintézésre, szakemberek soron kívüli szállítására lehet majd használni. A kórházakhoz 132 töltőállomást is telepítettek, egy autó egy töltéssel kétszáz kilométert tud megtenni - ismertette.

Kásler Miklós elsődleges nemzetgazdasági érdeknek nevezte, hogy Magyarország csatlakozzon az elektromos autózással generált fejlesztésekhez, és hozzátette: a kormány célja, hogy 2030-ra az állami gépkocsipark 30 százaléka elektromos meghajtású legyen.

 

Kapcsolódó hírek