Az intézkedés a műszaki és adminisztrációs alkalmazottak, valamint szakdolgozók mellett orvosokat is érint.
![]() |
A magánvállalkozás által, kft.-ként működtetett intézmény főorvosa az egészségügyi reform nyomán életbe lépő megszorításokkal, az ellátási terület szűkülésével és az ágyszámcsökkentéssel indokolta a megyei napilapnak a tervezett lépést.
A lap úgy értesült, hogy az intézkedés a műszaki és adminisztrációs alkalmazottak, valamint szakdolgozók mellett orvosokat is érint.
Első lépésként máris 29 dolgozóval, közöttük hat orvossal közölték az intézmény vezetői, hogy nem tartanak igényt a munkájukra.
Dolecsek Miklós, az orvosi kamara helyi elnöke szerint elkeserítő az intézményben a hangulat. Ő úgy tudja, hogy összesen 12 orvost érint a leépítés - közli az újság.
A hatvani önkormányzat egyébként 2006 augusztus végén döntött arról, hogy a HospInvest Zrt. kaphatja meg az akkor 375 ágyas, csaknem 600 dolgozót foglalkoztató kórház működtetési jogát.
Erre azt követően került sor, hogy egyedüliként a HospInvest tett ajánlatot, miközben szerződésben vállalta, hogy mintegy 300 millió forintos fejlesztést hajt végre a szolgáltatás területén, illetve megkezdi az épületek korszerűsítését.
A cég 2006. november 1-től vette át az intézmény működtetését. Ekkor az önkormányzati intézmény megszűnt, és azóta kft.-ként működik a kórház.