Heti koronavírus mérleg: 1 961 új fertőzött, elhunyt 32 beteg

Közzétéve: 2022. 06. 22. 09:12 -

• 1 perc olvasás
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen a Weborvos!

Jelenleg 197 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 6-an vannak lélegeztetőgépen.

Az elmúlt héten összesen 1 961 új fertőzöttet igazoltak, ezzel a járvány kezdete óta összesen 1 925 083 főre nőtt a beazonosított fertőzöttek száma. Az elmúlt héten elhunyt 32 többségében idős, krónikus beteg, így az elhunytak száma 46 626 főre emelkedett. A gyógyultak száma folyamatosan nő, jelenleg 1 869 244 fő, az aktív fertőzöttek száma pedig 9 213 főre csökkent. Jelenleg 197 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 6-an vannak lélegeztetőgépen. Hatósági házi karanténban pedig 147-en vannak. 

A beoltottak száma 6 411 384 fő, közülük 6 198 318 fő a második, 3 882 792 fő a harmadik, 303 801 fő már a negyedik oltását is felvette.

A  járvány visszahúzódása és a magas átoltottság miatt július második hetétől már csak péntekenként lesz oltás a kórházi oltópontokon, emellett az oltás továbbra is kérhető a háziorvostól, házi gyermekorvostól. Jelenleg a kórházi oltópontokra keddenként és péntekenként lehet menni időpontfoglalással vagy péntekenként reggel 7 és este 19 óra között akár időpontfoglalás nélkül is. 

Kövess minket!

Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek