Meghalt 68 beteg, 875-tel nőtt a fertőzöttek száma

Közzétéve: 2021. 01. 18. 09:12 -

• 1 perc olvasás
Google Állítsd be, hogy a Weborvos az elsők között legyen a Google-találatokban!

Kórházban 4445 koronavírusos beteget ápolnak, közülük 330-an vannak lélegeztetőgépen.

Meghalt 68, többségében idős, krónikus beteg, és újabb 875 magyar állampolgárnál mutatták ki a koronavírus-fertőzést - jelentette a koronavirus.gov.hu. 352 703-ra nőtt a Magyarországon azonosított fertőzöttek száma. Az elhunytaké 11 409-re emelkedett, a gyógyultak száma 230 441.

Az aktív fertőzöttek száma 110 853-ra csökkent. Kórházban 4445 koronavírusos beteget ápolnak, közülük 330-an vannak lélegeztetőgépen.

Hatósági házi karanténban 21 648-an vannak, a mintavételek száma 2 963 613-ra nőtt.

Eddig mintegy 130 ezer emberre való oltóanyag érkezett az országba, a rendelkezésre álló vakcinák nagy részét már beoltották, 123 188 fő kapott oltást, többségében egészségügyi dolgozó és tízezer idősotthonban lakó és dolgozó oltása is megtörtént már.

Az oltás ütemét, gyorsaságát a vakcinák érkezése határozza meg. A kormány lassúnak tartja az EU által koordinált vakcinaszállítmányok ütemét, ezért keleti (kínai, orosz) vakcinák beszerzését is megcélozta, hogy mielőbb megkezdődhessen a lakosság tömeges oltása és korlátozások feloldása.

Kövess minket!

Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek