Meghalt egy beteg, kettővel nőtt az igazolt fertőzöttek száma

Közzétéve: 2020. 07. 04. 09:48 -

• 1 perc olvasás
Google Állítsd be, hogy a Weborvos az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az elhunytak száma 589-re emelkedett, 2784-en pedig már meggyógyultak, 140 koronavírusos beteget ápolnak kórházban.

Elhunyt egy krónikus beteg, és kettővel, 4174-re emelkedett az azonosított koronavírus-fertőzöttek száma Magyarországon - közölte a koronavirus.gov.hu szombaton. A kormányzati portálon azt írták: az elhunytak száma így 589-re emelkedett, 2784-en pedig már meggyógyultak.

Az aktív fertőzöttek száma 801. Az aktív fertőzöttek 40 százaléka, az elhunytak 60 százaléka, a gyógyultak 47 százaléka budapesti. 140 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 8-an vannak lélegeztetőgépen.

Az oldal adatai szerint 1252-en vannak hatósági házi karanténban. A mintavételek száma 283 508.

Az oldal térképe szerint eddig Budapesten (1986) és Pest megyében (629) regisztrálták a legtöbb fertőzöttet. Ezt követi Fejér (378), Komárom-Esztergom (307), Zala (262) és Csongrád-Csanád megye (112), a sor végén Békés megye áll (13).

Kövess minket!

Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek