Meghosszabbítják a vörös kód figyelmeztetést

Közzétéve: 2021. 07. 30. 06:01 -

• 1 perc olvasás
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen a Weborvos!

A szociális szektorban a diszpécser jelzése alapján a hajléktalanokat minden intézménynek fogadnia kell.

Várhatóan pénteken 20 óráig meghosszabbítja a kedden elrendelt vörös kódot az Emmi, mert az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzése alapján pénteken is meghaladja a 27 Celsius-fokot napi középhőmérséklet.

A vörös kód célja egyrészt, hogy felhívja a társadalom figyelmét a rendkívüli helyzetre, valamint a speciális eljárásrend alatt a szociális szektorban a diszpécser jelzése alapján a hajléktalanokat minden intézménynek fogadnia kell attól függetlenül, hogy az intézmények kiknek nyújtanak szolgáltatást.

Nagyon fontos, hogy ha valaki bajba jutott embert lát, hívja a regionális diszpécserszolgálatot, amely a jelzések alapján azonnal tud intézkedni.

Kövess minket!

Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek