Október 23. - Állami kitüntetéseket adtak át

Közzétéve: 2020. 10. 24. 00:55 -

• 1 perc olvasás
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen a Weborvos!

A kitüntetettek között több, az egészségügy területén dolgozó szakembert is díjaztak.

Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter a köztársasági elnök megbízásából állami kitüntetéseket adott át pénteken az 1956-os forradalom és szabadságharc emléknapja alkalmából tartott ünnepségen a Várkert Bazárban. A kitüntetettek között több, az egészségügy területén dolgozó szakembert is díjaztak.

A Magyar Érdemrend tisztikeresztje (polgári tagozat) kitüntetést kapta többek között Toldy-Schedel Emil kardiológus, a budapesti Szent Ferenc Kórház főigazgatója.

A Magyar Érdemrend lovagkeresztje (polgári tagozat) kitüntetésben részesült Mészáros György, a Paks II. Zrt. Igazgatósága elnöke, a Semmelweis Egyetem Molekuláris Biológiai Tanszéke egyetemi docense.

A Magyar Bronz Érdemkereszt (polgári tagozat) kitüntetésben részesült Tóth Lenke, a Zala Megyei Kormányhivatal megyei vezető védőnője.

Fotó: MTI/Soós Lajos

Kövess minket!

Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek