• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Egymáshoz igazíthatják az orvosi és a patikai ügyeleteket

Lapszemle MA 06:04 Forrás: InfoStart
Egymáshoz igazíthatják az orvosi és a patikai ügyeleteket

Az ügyeletre kijelölt patikák többsége esetében jóval nagyobbak a kiadások, mint amennyi bevétel bejön az ügyelet során, ezért támogatásra szorulnak.

A kormány tervei szerint a jövőben egymáshoz igazíthatják az orvosi és a patikai ügyeleteket, emellett felülvizsgálhatják a nagy értékű gyógyszerek támogatását is. Pintér Sándor belügyminiszter javaslatára a gyógyszerészekkel kapcsolatos jogalkotási lépések és stratégia megalkotására létrehoztak egy külön munkacsoportot, amit Bidló Judit, az egészségügy szakmai irányításáért felelős helyettes államtitkára és a Magyar Gyógyszerészi Kamara elnöke vezet.

Hankó Zoltán az InfoRádióban elmondta: az általános gyakorlat szerint az alapellátási orvosi ügyelet este tíz óráig érhető el, utána a mentőszolgálat közreműködésével csak sürgősségi ellátás biztosított. Utóbbi esetben vagy azonnal, helyben ellátják a beteget, vagy kórházba szállítják. Hankó Zoltán tájékoztatása szerint ez azt jelenti, hogy a sürgősségi ellátás ideje alatt nem írnak fel olyan gyógyszert, melyet a másnap reggeli nyitás előtt ki lehetne váltani, vagyis este tíz óra után országosan nem indokolt a patikai ügyelet fenntartása „abban a sűrűségben, ahogy jelenleg elérhetők a gyógyszertárak”.

Hankó Zoltán úgy véli, össze kell hangolni az ügyeleti kijelölés időtartamát. Hozzátette: ahol van orvosi ügyelet, ott értelemszerűen a közelben biztosítani kell gyógyszertári ügyeletet is. Bízik benne, hogy rövid időn belül megoldható lesz az összehangolás, ugyanakkor megjegyezte azt is, hogy hiába vezették be a patikai ügyeletet, nem biztosított a rendszer megfelelő finanszírozása.

Mint fogalmazott, nemcsak finanszírozási problémáról van szó, hanem etikai kérdés is, hogy ha valakit valamilyen többletszolgáltatásra köteleznek, akkor ennek a teljesítéséhez szükséges finanszírozásba is szálljon be a megbízó.

További részletek a teljes cikkben