Az egy esztendővel korábbinál erősebb, a várakozásoknak nagyjából megfelelő első negyedévet zárt a Richter.
Bogsch Erik, a vállalat vezérigazgatója közölte, az egy esztendővel korábbinál erősebb, a várakozásoknak nagyjából megfelelő első negyedévet zárt a Richter. A csoport árbevétele közel nyolcadával emelkedett, s meghaladta az 57 milliárd forintot, az üzemi eredmény azonban ennél némileg kisebb mértékben, csak 8,6 százalékkal nőtt.
Az adózott nyereség, amely 10,59 milliárd forint volt 2007 első három hónapjában, több mint negyedével magasabb a bázisnál. Jól teljesített a csoport az Európai Unióban, ahol a Richter gyógyszergyártási üzletága az egy évvel korábbinál mintegy hatodával nagyobb, 65 millió eurós árbevételt ért el. Gyorsan emelkedett az értékesítés Romániában, de 20 százalék fölötti növekedésről számoltak be a régi uniós államokban, illetve Csehországban és Szlovákiában is. Közel tizedével bővült a vállalat forgalma a legnagyobb piacán, a FÁK-régióban is. Az első három hónapban ebben a térségben 72,7 millió eurós árbevételt könyvelhetett el.
Ukrajnában és Oroszországban egyaránt 10 százalék fölötti növekedésről számoltak be, a többi tagországban azonban némileg lassult a korábbi rohamos bővülés. Az USA-ban a generikusok által erőltetett árverseny, illetve a csökkenő volumen miatt közel negyedével esett a forgalom 2007 első negyedévéhez képest. Ennél is érzékenyebben érinti ugyanakkor a Richtert, hogy továbbra sem rendeződött az ágazat helyzete Magyarországon. A csoport itt realizált forgalma mintegy 15 százalékkal, 7,36 milliárd forintra esett. A vezető kiemelte: a legnagyobb problémát továbbra is a kiszámíthatatlanság jelenti a vállalat számára, ugyanakkor bíznak benne, hogy az új egészségügyi miniszter stabilabb környezetet biztosít majd a szektor számára. A hazai megszorítások miatt a Richter visszafogta a beruházásait.
A csoport az év első negyedében alig több mint feleannyit fordított ilyen célra, mint egy esztendővel korábban. A Richter már korábban jelezte, hogy a tervek szerint az idén kevesebb mint 15 milliárd forintot fordítanak beruházásokra, ez pedig még az amortizáció értékétől is elmarad.