A készülékkel jól lehet a mozgás, a beszéd és a látás agykérgi megjelenését ábrázolni.
Megalkották a világ első dupla vizsgálófejes agyi MRI-készülékét, így egy vizsgálóasztalon két páciens agyát lehet párhuzamosan tanulmányozni. A szerkezet Ray Lee, a Princeton Egyetem fejlesztőmérnöke nevéhez fűződik.
Az MRI-vel elsősorban az agyat tanulmányozzák, mert ez a képalkotó módszer nemcsak a szerkezetét ábrázolja, hanem - az agyi struktúrák oxigén-felhasználásának mérésével - az idegi aktivitást is elemzi.
Mint azt dr. Rásonyi György, az Országos Idegtudományi Intézet epilepsziasebészeti kivizsgáló egységének vezetője elmondta, az MRI-t főleg az agyi műtétek tervezéséhez használják, mert segítségével az operáció során elkerülhető a fontos agyi funkciók károsodása. A készülékkel jól lehet a mozgás, a beszéd és a látás agykérgi megjelenését ábrázolni, illetve ezeket a funkciókat elemezni.
Ray Lee legújabb fejlesztésű gépében egy dupla szkenner segítségével a vizsgálócsőben fekvő két páciens agyát most már egyszerre is tanulmányozni lehet. Lucien Levy, a George Washington Egyetem neves professzora, a NewScientistnek elragadtatva nyilatkozott a felfedezésről, mert ehhez foghatót még sohasem látott, és az MRI-vel történő kutatás új érájáról beszélt. James Coan, a Virginiai Egyetem kutatója meg egyenesen azt reméli az új készüléktől, hogy választ ad arra, hogy mi történik két „együttműködő" agyban, sőt arra is, hogyan hatnak egymásra, amikor egyszerre, egymást kiegészítve oldanak meg közös intellektuális feladatokat.