Megtudtuk, mi lett a 16 ezer lélegeztetőgép sorsa

Közzétéve: 2021. 06. 02. 00:57 -

• 1 perc olvasás
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen a Weborvos!

Itthon 3 288 gépet osztottak ki, de jutott belőlük Csehországba és a Vajdaságba is.

Perre is mentünk volna, de végül – újabb közadatigénylésünkre – alig 3 nap alatt válaszolt az Állami Egészségügyi Ellátó Központ arra a kérdésre, mi lett az első hullámban mintegy 300 milliárd forintért vásárolt 16 ezer lélegeztetőgép sorsa. Kiderült, hogy 13 404 lélegeztetőgép két raktárban áll, amelyek bérleti díja havi 15 millió forint. Itthon 3 288 gépet osztottak ki, de jutott belőlük Csehországba és a Vajdaságba is - írja az átlátszó.hu.

Az ÁEEK szerint több gépet más országoknak adtunk át:

A hazai egészségügyi intézményekbe 3 288 készülék került, amelyek listája ide kattintva elérhető.

Konkrét kérdéseinkre is válaszoltak: a gödöllői raktárban 3125 darab, míg a szigetszentmiklósi raktárban  9909 darab készüléket tárolnak.

További részletek a cikkben.

Fotó: MTI/Kovács Tamás

Kövess minket!

Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek