A második Orbán-kormány a kiemelt ágazati kitörési pontok közé sorolta az egészségipart.
Vancsura Miklós, a Magyar Fürdőszövetség ügyvezető elnöke úgy véli, a szervezetre ezért most igen fontos feladatok várnak, hogy elérjék céljaikat, teljesítsék elvárásaikat. Közölte, Magyarország legnagyobb természeti kincse a termálvízkészlete, a magyar gyógyvíz, gyógy-iszap, a mofetta a hazai emberi tőkével, gyógyítási tapasztalattal, százéves balneológiai kultúrával kiegészülve, társítva a legmodernebb technikával rendkívül hatékony kínálat. Ezeket a természetes gyógyvizeket elsősorban a rehabilitációra és prevencióra kellene felhasználni. Az egészségügy hatalmas üzlet a világon mindenhol, a föld elöregedő népessége ugyanis szeretné mindinkább fittnek tudni magát, a fürdők - és ez bizonyított - hozzásegíthetik e célhoz az embereket. De ha az OEP nem támogatja ezeket a kezeléseket, az nem jó üzenet – tette hozzá.
Vancsura Miklós elmondta, többek közt azt javasolják, hogy újra legyen balneológiai szakmai kollégium és központilag is támogatott balneológiai kutatóintézet. A mai gyógyszeres világban meg kell, meg kellene becsülni a természetes gyógyfaktorokat, mert ezek ugyanolyan tényezők, mint a medicina, csak éppen nincs mellékhatásuk.
Ma sokak véleménye szerint háromból egy gyógyszert a másik által okozott mellékhatás miatt veszünk be. Véleménye szerint a reklám ma már kevés, a gyógyvízből kellene márkát csinálni. Mert ugyan minden fürdő más, egyben mégis közös: kiváló gyógyvizekkel és szakemberekkel rendelkeznek. Az egészségturizmus pedig indukálhatja az egész társadalmat, az emberek egymáshoz való viszonyát, a minősített értékteremtést. – ezért legyen „Magyarország, a gyógyvizek és a gyógyítás országa".
- A Kárpát-medence, illetve Magyarország gyógyvíz viszonylatban első. Nem ötödik, nem negyedik, hanem első. A legtöbb, a legsokrétűbb és a legjobb minőségű gyógyvizekkel rendelkezünk. Ezt kell tudatosítani – fejtette ki a Magyar Fürdőszövetség ügyvezető elnöke.