• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Nemzeti Dialízis Központot hoz létre a kormány a felvásároltakból

Lapszemle MA 06:08 Forrás: hvg.hu
Nemzeti Dialízis Központot hoz létre a kormány a felvásároltakból

Átalakítja a kormány a korábban 5,4 milliárd forintból megvásárolt magánszolgáltató cégeket, amelyekből létrehozza a Nemzeti Dialízis Központot.

Önálló költségvetési szervként és új néven, Nemzeti Dialízis Központként működik júniustól a már korábban “államosított”, vagyis közpénzből felvásárolt, művesekezeléseket végző magáncég. Pontosabban cégcsoport, mert mint a kormány honlapjára feltöltött kormányrendelet-tervezetből kiderül, két cégről van szó, utóbbi a leánycég: TritonLife Dialízis Center Kft. és a TritonLife Ingatlanhasznosító Kft. - írta a hvg.hu.

Ez a két vállalkozás korábban része volt az évek óta leggyorsabban terjeszkedő egészségügyi magánszolgáltató TritonLife csoportnak, amelynek nem is régóta volt művesekezelési portfóliója, hiszen a két céget a magyar holdingcég 2023-ban vásárolta meg a németországi Fresenius GmbH-tól, belépve ezzel a magyar közfinanszírozott piacra ebben a szegmensben is.

Most, újabb egy év után pedig az egészségügyért felelős Belügyminisztérium által készített rendelettervezet szerint ismét változás jön: az államosított művesekezelés júniustól önálló költségvetési szervvé válik. A cégeket is átnevezik a Nemzeti Dialízis Központ Kft.-re, valamint Dialízis Ingatlanhasznosító Kft.-re, és ezek jogutódja lesz a Nemzeti Dialízis Központ.