Rengeteg esethez hívják feleslegesen a mentőket

Közzétéve: 2021. 04. 01. 18:50 -

• 1 perc olvasás
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen a Weborvos!

Idén már több mint 4500 kamuhívás nehezítette az Országos Mentőszolgálat munkáját.

A mostani elképesztő terhelés mellett több mint 1600 kamuesethez vonultak ki feleslegesen az életmentők márciusban – idézte az Országos Mentőszolgálat Facebook-oldalának bejegyzését az index.hu. Idén már több mint 4500 vaklárma nehezítette a munkájukat. 

Bajtársaink a járvány kezdete óta több mint egymillió járványügyi mintavételt végeztek, és 135 ezer fertőzésgyanús (vagy igazoltan fertőzött) betegnek nyújtottak segítséget a megszokott mentési feladatokon felül. Mentésirányítóink azt kérik, csak valós vészhelyzet esetén hívjátok segítségül a mentőszolgálat szakembereit, akik igyekeznek mindenkihez a legrövidebb időn belül kiérni – írják. 

Kövess minket!

Országos Mentőszolgálat - OMSZ
Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek