• nátha
    • Vazomotoros nátha – lehet, hogy ettől szenved hetek óta?

      Vazomotoros nátha – lehet, hogy ettől szenved hetek óta?

    • Ha a koronavírus nem lenne elég: épp mindenki náthás

      Ha a koronavírus nem lenne elég: épp mindenki náthás

    • Matematikai modellezés szerint náthává szelídülhet a koronavírus

      Matematikai modellezés szerint náthává szelídülhet a koronavírus

  • melanóma
    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

    • Orvosi bravúr került a Guinness Rekordok Könyvébe

      Orvosi bravúr került a Guinness Rekordok Könyvébe

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészeti egység épült 2,7 milliárd forintból Kecskeméten

      Egynapos sebészeti egység épült 2,7 milliárd forintból Kecskeméten

    • "Sokkal több beteget tudunk ellátni az egynapos sebészet során"

    • Megduplázódott az egynapos sebészeti ellátások aránya

      Megduplázódott az egynapos sebészeti ellátások aránya

Több női betegség után is adókedvezmény jár

Lapszemle 2019.01.09 Forrás: index.hu
Több női betegség után is adókedvezmény jár

Az endometriózis, mellrák, méhnyakrák, petefészekrák betegségekben érintett nők január 1-től adókedvezményre jogosultak

Az szja-bevallások híres 40-es paragrafusa a tartósan betegek adókedvezményéről szól. Az idei évtől, vagyis a jövő évi bevallásokban egy sor női betegség után is érvényesíthető lesz a kedvezmény - írja az index.hu.

Az endometriózis, mellrák, méhnyakrák, petefészekrák betegségekben érintett nők 2019. január 1-től adókedvezményre jogosultak - közölte az "Együtt könnyebb" Női Egészségért Alapítvány. Mint a közlemény módja a Női Liga közbenjárásának köszönhetően a személyi jövedelemadóról szóló  törvény 40. §-a rendelkezik arról, hogy súlyosan fogyatékos személyek személyi kedvezménye címén az összevont adóalap utáni adó terhére adókedvezményt érvényesíthetnek.

A súlyos fogyatékosságnak minősülő betegségeket egy kormányrendelet határozza meg, amelyet 2009 óta nem módosítottak, nem kerültek bele új betegcsoportok. A Női Liga közbenjárásának köszönhetően az említett betegségekben érintett nők 2019. január 1-től adókedvezményre jogosultak.

Ez azt jelenti, hogy az érintettek súlyosan fogyatékos magánszemélynek minősülnek, így - ha erről orvosi igazolásuk van - a határozat alapján a fogyatékos állapot kezdő napjának hónapjától ezen állapot fennállása idején havonta az adóév első napján érvényes havi minimálbér 5 százalékának megfelelő összeget kaphatják meg. A jelenleg érvényes 149 ezer forintos minimálbér miatt, ez a 2020 eleji bevallásoknál havonta 7450 forintot jelent. 

Legolvasottabb cikkeink