• nátha
    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

    • Tízből csak három magyar fújja ki helyesen az orrát

      Tízből csak három magyar fújja ki helyesen az orrát

  • melanóma
    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

    • Orvosi bravúr került a Guinness Rekordok Könyvébe

      Orvosi bravúr került a Guinness Rekordok Könyvébe

  • egynapos sebészet
    • Megnyílt az egynapos sebészeti ellátás Csepelen

      Megnyílt az egynapos sebészeti ellátás Csepelen

    • Covid-kátyúból kilábaló egynapos sebészeti ellátások

      Covid-kátyúból kilábaló egynapos sebészeti ellátások

    • Ismét végeznek egynapos beavatkozásokat Szentesen

      Ismét végeznek egynapos beavatkozásokat Szentesen

Új gyógyvízzel büszkélkedhet Budapest

Lapszemle 2023.09.27 Forrás: economx.hu
Új gyógyvízzel büszkélkedhet Budapest

Az úszómedence feltöltésén túl a víz az épületet is fűti, akárcsak a sportközpont többi medencéjét.

Egy belvárosi sportközpont mondhatja el magáról, hogy a tavaly megkezdett vizsgálatok után termálvize most gyógyvíz minősítést kapott - írja az economx.hu.

Magyarország Japán, Izland, Olaszország és Franciaország után a világ ötödik termálvíz nagyhatalma. A gyógyvizes hőforrások az ország valamennyi régiójában megtalálhatók, és számos gyógyfürdőt táplálnak. Budapest a világ egyetlen gyógyfürdőkkel rendelkező fővárosa, amely immár 27 olyan kúttal büszkélkedhet, amelyik gyógyvíz minősítésű vizet ad.

Ezeket a gyógyvizeket többféleképpen is lehet hasznosítani, többek között ivókúra formájában, a legújabb gyógyvíz ugyanakkor fürdés közben fejti ki a maga jótékony hatásait – írja a Termalonline.

A szakportál szerint a V.30 Belvárosi Sportközpont termálvizét, amely a címet elnyerte, kifejezetten a sportközpont miatt fúrták: az úszómedence feltöltésén túl a víz az épületet is fűti, akárcsak a sportközpont többi medencéjét.

A V.30 Belvárosi Sportközpont még tavaly indította el vize gyógyvízzé történő minősítésének folyamatát a BelvárosLipótváros Egészségügyi Szolgálat közreműködésével. A víz gyógyhatását krónikus derékfájással küzdő kerületi lakosok bevonásával tesztelték, a termálvíz pedig kiállta a próbát, miután hatékonynak bizonyult.

További részletek a cikkben.

Legolvasottabb cikkeink