• nátha
    • Vazomotoros nátha – lehet, hogy ettől szenved hetek óta?

      Vazomotoros nátha – lehet, hogy ettől szenved hetek óta?

    • Ha a koronavírus nem lenne elég: épp mindenki náthás

      Ha a koronavírus nem lenne elég: épp mindenki náthás

    • Matematikai modellezés szerint náthává szelídülhet a koronavírus

      Matematikai modellezés szerint náthává szelídülhet a koronavírus

  • melanóma
    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

    • Orvosi bravúr került a Guinness Rekordok Könyvébe

      Orvosi bravúr került a Guinness Rekordok Könyvébe

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészeti egység épült 2,7 milliárd forintból Kecskeméten

      Egynapos sebészeti egység épült 2,7 milliárd forintból Kecskeméten

    • "Sokkal több beteget tudunk ellátni az egynapos sebészet során"

    • Megduplázódott az egynapos sebészeti ellátások aránya

      Megduplázódott az egynapos sebészeti ellátások aránya

Várhatóan súlyosabban térhet vissza az influenza

Lapszemle 2022.08.05 Forrás: inforadio.hu
Várhatóan súlyosabban térhet vissza az influenza

A korlátozások miatt a legtöbb légúton terjedő betegség visszaszorult. Idén ősszel ezek elkezdenek visszajönni, és szó szerint "ránk rúgják az ajtót".

A koronavírus-járvány alatt, főként a lezáráskor a nemzetközi utazások korlátozása miatt a legtöbb légúton terjedő betegség visszaszorult. Múlt évben, illetve idén ősszel ezek elkezdenek visszajönni, és szó szerint "ránk rúgják az ajtót". Ilyen például a kismamákat és a gyerekeket komolyan érintő RSV vírus, ami tavaly "kimutatta foga fehérjét", mikor egy komolyabb visszatérést mutatott – mondta az InfoRádióban Kemenesi Gábor virológus.

Az influenzavírusok szezonális megjelenését a nemzetközi utazások tüzelik: a déli féltekéről a tél végén északra áthurcoljuk, ahol már a megfelelő időjárási körülmények adottak. Miután nem utaztunk, ez az ablak beszűkült, és bizonyos influenza típusok egy világszintű monitorozó rendszer alapján eltűntek. A virológus szerint a legtöbb kutató már tavaly beszélt a szezonális influenzaoltás felvételének fontosságáról. Ez érvényes azokra is, akik nem szokták felvenni, mert nem tudjuk, milyen szinten érint minket a következő szezon.

"Akik nem oltattak rendszeresen, és a szezonális impulzusokat átvészelték évről évre, azoknak most nincs megfelelő szintű adaptív immunitásuk, tehát őket is súlyosabban érintheti majd" – mondta.

Kemenesi Gábor szerint az idei évben várhatóan súlyosabban térhet vissza az influenza.

Legolvasottabb cikkeink