11 éves fiam,aki termetre magas, 160 cm súlya :35 kg

Közzétéve: 2011. 03. 08. 17:10 -

• 1 perc olvasás
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen a Weborvos!

Jó napot kívánok! Egy anyuka vagyok és van egy 11 éves fiam,aki termetre magas, 160 cm súlya :35 kg.Az iskolában megeszi a vitt tízórait meg az ebédet és amikor hazajön délután 4 órakor szinte egyfolytában eszik,de a testalkatán abszolút nem látszik,mert vékony.Kérdésem az lenne,hogy a magasságához a súlya normális-e ebben a korban és miért nem látom,hogy hízna, szinte csak nő.Nem mozog sokat, legalábbis itthon,csak az iskolában tornaórán.Ön szerint elvigyem háziorvoshoz vagy majd ahogy idősödik még változik?Köszönöm válaszát!Aggódó szülők!

Igen, vigye el háziorvoshoz a fiatalembert, mert a leírtak alapján igen sovány, de ahhoz, hogy megállapítsuk van-e szervi elváltozás (pl.pajzsmirigy túlműködés, lisztérzékenység, cukorbetegség, felszívódási zavar stb.), orvosi vizsgálatokra van szükség. Üdvözlettel dr.Sebő Zsuzsanna

Kövess minket!

ovgyermekgyógyász
Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek