• nátha
    • Vazomotoros nátha – lehet, hogy ettől szenved hetek óta?

      Vazomotoros nátha – lehet, hogy ettől szenved hetek óta?

    • Ha a koronavírus nem lenne elég: épp mindenki náthás

      Ha a koronavírus nem lenne elég: épp mindenki náthás

    • Matematikai modellezés szerint náthává szelídülhet a koronavírus

      Matematikai modellezés szerint náthává szelídülhet a koronavírus

  • melanóma
    • Melanoma: kevés ismeret, késői diagnózis

      Melanoma: kevés ismeret, késői diagnózis

    • Melanoma: Jobb az esélye annak, aki nem egyedülálló

      Melanoma: Jobb az esélye annak, aki nem egyedülálló

    • Friss kutatás: Több nő jár bőrgyógyászati szűrésre

      Friss kutatás: Több nő jár bőrgyógyászati szűrésre

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészeti központ létesítése kezdődik Velencén

      Egynapos sebészeti központ létesítése kezdődik Velencén

    • Bővítéssel orvosolják a helyhiányt Budaörsön

      Bővítéssel orvosolják a helyhiányt Budaörsön

    • Jövő héttől ismét végezhető egynapos sebészeti ellátás

      Jövő héttől ismét végezhető egynapos sebészeti ellátás

Alvási nehézség

Orvos válaszol

Tisztelt Doktor Úr /Nő !

Fiam 17 éves, crohn beteg, MEdrolt szedett kisebb dózisban 9 hónapig.A szedése alatt jelentkeztek alvási pszichés gondok...

... pszichés tüneteket okozott nála. Az Alvással kb. 2 hónapja vannak gondjai. A Medrolt már 4 hónapja elhagytuk, betegségre rendben. Arra panaszkodik nem tud elaludni csak reggel, hajnal fel. 2,3,4 óra fele. Aztán egy óra és fent van. Nem jön álom a szemére - mondja.Aztán pedig alszik délig is. Mostanában fél Frontint is szed be, aminek nem örülök. Pszichés , lelki tünetek állhatnak a dolog mögött vagy a Medrol miatt vannak zavarok ? Esetleg egy időbeli átfordulásról lehet szó ? (jelenleg Imurant szed 4 hónapja és Xalazint).
Köszönöm szépen válaszukat !


VÁLASZ


Kedves levélíró!

Olyan kérdést tesz fel,amire nem lehet egyértelműen válaszolni. A leírtak alapján nem tudom megmondani az alvászavar okát. A fia nagyon erős hatású gyógyszereket szedett és a mellékhatásokat illetően mindig a kezelőorvost kell megkérdezni, ha nem kap érdemi választ, akkor Ön is utánanézhet az Interneten.
Ami a fél tbl. Frontint illeti én ezt tartom olyan veszélyesnek, főleg ha ez rendbe is hozza az alvászavart.
Annyi minden történt a gyerekével, annyi megterhelés érte, hogy nem csodálkozom azon, ha megváltozott az alvási bioritmusa. Az alvási bioritmus egyénként nagyon gyorsan megváltozik és nagyon könnyen rögzül.
A kérdés inkább az, hogy most mi a legkomolyabb probléma. És nyugodtan, fontossági sorrendben egymást követően javaslom megoldani a kérdéseket.

Együttérzéssel: dr.Lajtavári László

Lapszemle

Legolvasottabb cikkeink