• nátha
    • Vazomotoros nátha – lehet, hogy ettől szenved hetek óta?

      Vazomotoros nátha – lehet, hogy ettől szenved hetek óta?

    • Ha a koronavírus nem lenne elég: épp mindenki náthás

      Ha a koronavírus nem lenne elég: épp mindenki náthás

    • Matematikai modellezés szerint náthává szelídülhet a koronavírus

      Matematikai modellezés szerint náthává szelídülhet a koronavírus

  • melanóma
    • Bőrrák megelőzés – praktikus tanácsok

      Bőrrák megelőzés – praktikus tanácsok

    • Melanoma: kevés ismeret, késői diagnózis

      Melanoma: kevés ismeret, késői diagnózis

    • Melanoma: Jobb az esélye annak, aki nem egyedülálló

      Melanoma: Jobb az esélye annak, aki nem egyedülálló

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészetet adtak át Karácsony Gergelyék

      Egynapos sebészetet adtak át Karácsony Gergelyék

    • Új fejezet a műtétben, diagnosztikában Szabolcsban

      Új fejezet a műtétben, diagnosztikában Szabolcsban

    • Országszerte fejlesztik az egynapos sebészeti részlegeket

      Országszerte fejlesztik az egynapos sebészeti részlegeket

egy aggódó 21 éves lány

Orvos válaszol

Tisztelt Doktor Úr!
Olyan problémám van, h egyes gyógyszerek (Pl.allergia elleni illetve nyugtató-Xanax)olyan hatásokat vált ki belőlem, mint hogyha lerészegedtem volna,netán drogoznék. Ilyenek pl. hallucinációk, zavart gondolkodás(össze-vissza beszélés), szédülés,koordinációs zavar, szóval, mintha nem lennék normális.Ez kétszer fordult eddig elő,a családom alig
hitte el,hogy nem fogyasztottam italt vagy kábítószert és emiatt borzasztóan rosszul éreztem magam, már nem merek semmilyen ártalmatlan gyógyszert sem bevenni.Az orvosom szerint a szervezetem másképp bontja le a gyógyszerek hatóanyagait,és előfordulhat hallucináció is.Ez valóban így van? Jelige:egy aggódó 21 éves lány

Kedves Olvasó!
Az idegrendszeri hatással bíró gyógyszerek rendelkezhetnek hasonló mellékhatással. Szedésüket mellőzni kell, illetve más gyógyszerre váltani.
Üdvözlettel
Dr. Papp Renáta

Lapszemle

Legolvasottabb cikkeink