• nátha
    • Matematikai modellezés szerint náthává szelídülhet a koronavírus

      Matematikai modellezés szerint náthává szelídülhet a koronavírus

    • Fújd ki rendesen! Minden a nátháról

      Fújd ki rendesen! Minden a nátháról

    • Alvadásgátló mellett a nátha terápiája sem egyszerű

      Alvadásgátló mellett a nátha terápiája sem egyszerű

  • melanóma
    • Melanoma: Jobb az esélye annak, aki nem egyedülálló

      Melanoma: Jobb az esélye annak, aki nem egyedülálló

    • Friss kutatás: Több nő jár bőrgyógyászati szűrésre

      Friss kutatás: Több nő jár bőrgyógyászati szűrésre

    • 10 dolog, amit mindenkinek tudnia kell a melanomáról

      10 dolog, amit mindenkinek tudnia kell a melanomáról

  • egynapos sebészet
    • Jövő héttől ismét végezhető egynapos sebészeti ellátás

      Jövő héttől ismét végezhető egynapos sebészeti ellátás

    • Felfüggesztették az egynapos sebészeti ellátásokat

      Felfüggesztették az egynapos sebészeti ellátásokat

    • Jövőre elkészül az egynapos sebészeti egység Kecskeméten

      Jövőre elkészül az egynapos sebészeti egység Kecskeméten

Tisztelt Doktor Úr/Nő!!

Segítségét szeretném kérni! Anyukám /65/ magas a koleszterin szintje 7.58 tryglicerin 3.5 Atoris gyógyszert szokot szedni de visszatérő has, epe problémákat okoz ezért most a Lipidil 160mg-os gyógyszert írta fel a háziorvos. 1-szem bevételétől színtén hasi görcse,hasmenése lett és most az egyész hasa fáj. Már elege van az egészből félek,hogy már nem akar gyógyszert szedni mert ilyen mellékhatása van és tönkre teszi a többi szervét.Viszont muszály lenne! Tudna-e ajánlani a praxisából megbízható,jól bevált gyógyszert.Ha az Atorisra bélproblémákkal reagál lehet, hogy még más statin tartalmú gyógyszer jó lenne? Én hallottam, sokan Zocort szedik, Egyébként a vérnyomása jó, a vér cukor is jó és normál sulyú de gondolom a koeszterint csökkenteni kellene, nála ez örökletes.
A válászát előre is köszönöm:

Az összes "statin" csoportba tartozó gyógyszernek hasonló a mellékhatása. A gyógyszer változtatását szakmai és etikai megfontolások alapján nem végezhetjük, erre nem vállalkozhatunk, csak a családorvosa teheti meg. Talán segíthet a helyzeten javítanui a megfelelő diétával és a fokozott testmozgással.

Lapszemle

Legolvasottabb cikkeink