• nátha
    • A tüdőgyógyász szerint a náthának is lehetnek szövődményei

      A tüdőgyógyász szerint a náthának is lehetnek szövődményei

    • Immunerősítést már nyár végén érdemes elkezdeni

      Immunerősítést már nyár végén érdemes elkezdeni

    • Itt az ősz, már támadnak a vírusok

      Itt az ősz, már támadnak a vírusok

  • melanóma
    • A mesterséges intelligencia az anyajegyszűrésben

      A mesterséges intelligencia az anyajegyszűrésben

    • Segítenek a szűrőkampányok a melanoma felismerésében

      Segítenek a szűrőkampányok a melanoma felismerésében

    • A betegségről a melanoma világnapján

      A betegségről a melanoma világnapján

  • egynapos sebészet
    • Egynapos ellátási egységet adtak át a pécsi szívcentrumban

      Egynapos ellátási egységet adtak át a pécsi szívcentrumban

    • Egy területen jó teljesítményt nyújt az egészségügy

      Egy területen jó teljesítményt nyújt az egészségügy

    • Profilbővítést tervez a sikeres egynapos sebészet

      Profilbővítést tervez a sikeres egynapos sebészet

Lehet, hogy azt hiszik ez egy buta kérdés.......

Orvos válaszol

T.Dr.Úr/Nő!

Lehet, hogy azt hiszik ez egy buta kérdés de felteszem. Tudom, hogy nincs bőrgyógyászuk, de hátha nem is kell. Az arcomon el van vékonyodva a bőr és nagyon meglátszanak a hajszálerek. Ha egy picit véletlenül odakapok a kezemmel már 5-10-ft-os nagyságú véraláfutás keletkezik. Érfalerősítőt szedek de nem használ. Nem iszom és nem dohányzom, és szerintem egészséges ételeket eszem. Nem vagyok elhízva sem 57 kg. Igaz 2.tipusú cukorbeteg vagyok, de úgy gondolom az nem nem csinál ilyen mellékhatást.
Kérdéseim: Mit lehet csinálni, hogy megvastagodjon a bőr az arcomon?
Mitől vékonyodott így el a bőröm?
A Rutascorbin helyett más érfalerősítők is vannak-e és ha lehet a nevüket is legyen szives leírni.
Válaszukat nagyon megköszönöm.

Jelige: Lehet, hogy azt hiszik ez egy buta kérdés.......

Azt nem tudom megmondani miért vékonyodott el a bőr az arcán, ez a legtöbb esetben hormonális.Amennyiben a kis erek fala törékeny, beszéljen a háziorvosával és azt javaslom, hogy szedjen Dicynone tablettát.
dr Gerencsér Emőke

Lapszemle

Legolvasottabb cikkeink