• nátha
    • A tüdőgyógyász szerint a náthának is lehetnek szövődményei

      A tüdőgyógyász szerint a náthának is lehetnek szövődményei

    • Immunerősítést már nyár végén érdemes elkezdeni

      Immunerősítést már nyár végén érdemes elkezdeni

    • Itt az ősz, már támadnak a vírusok

      Itt az ősz, már támadnak a vírusok

  • melanóma
    • Melanoma: Fedezze fel időben az árulkodó jeleket!

      Melanoma: Fedezze fel időben az árulkodó jeleket!

    • Melanoma: Nem csak nyáron kell figyelni

      Melanoma: Nem csak nyáron kell figyelni

    • Öt fontos tudnivaló a most aktuális anyajegyszűrésről

      Öt fontos tudnivaló a most aktuális anyajegyszűrésről

  • egynapos sebészet
    • Profilbővítést tervez a sikeres egynapos sebészet

      Profilbővítést tervez a sikeres egynapos sebészet

    • Megtriplázható az egynapos műtétek száma hazánkban

      Megtriplázható az egynapos műtétek száma hazánkban

    • Jó ütemben halad az egynapos sebészetek fejlesztése

      Jó ütemben halad az egynapos sebészetek fejlesztése

Üdvözlöm!!
Körülbelül két hónapja szedem a Nebilet 5mg-ot napi egy felet,mert hirtelen egyik napról a másikra felment a vérnyomásom! Ezenkívül néha olyan érzésem volt,mintha valami lenne a torkomban és meg akarna fojtani,valamint szúrt a szivem,fájt a fejem és szédültem!Azt mondta az orvos,hogy közrejátszhat az is,hogy van egy 2 éves kislányom és biztos kicsit kimerültem!...

... A hirtelen kialakuló magasvérnyomás okát nem tudjuk,mert csináltunk TSH vervételt és pajzsmirigy uh-t is,mindkettőnek az eredménye tökéltes lett,szóval az miatt sem lehet magas a vérnyomásom!
Az édesapámnak volt magas fiatal korától kezdve a vérnyomása így elvileg örökölhettem tőle! (23 éves vagyok)
A Nebilet szedésével elmúltak a tünetek,de mostanában nagyon zsibbadnak a végtagjaim,hiába szedem a magnéziumot!
Tegnap fordultam az orvoshoz ezzel a problémával,és rosszul is voltam aznap reggel,kicsit hányingerem volt és szedültem,nem egészen voltam magamnál!
A doktor azt javasolta,hogy váltsunk vérnyomás csökkentőt,így a Bisoprolol 5 mg-ot kell szednem napi 2x felet! Azt mondta,hogy 2 hét múlva keressem fel és,ha nem javul a zsibbadás,akkor elküld neurológushoz!
Kedden este nagyon rosszul éreztem magam: fáztam,remegtem,fájt a mellkasom,fulladtam egy kicsit,szédültem és zsibbadtak,szúrtak a végtagjaim,a vérnyomásom 150/90 volt!
Azt mondták az ügyeleten,hogy biztos sokat stresszelek egy gyerek mellett,szorongok is és pánikrohamom lehetett!
Kicsit furcsa ez nekem,mert az átlagosnál nem stresszelek többet!
Arra is gondoltam,hogy a vérnyomáscsökkentő produkál ilyen tüneteket,lehet nem os magas a vérnyomáson,csak tényleg szorongok!
Nagyon kába vagyok mostanában és a közérzetem is rossz!
Nem tudom mit csináljak! Mi lehet ez a betegség?
Köszönettel


VÁLASZ


A panaszaira pontos magyarázatot adni nem tudok. A tünetek egy része magyarázható lenne a gyógyszer mellékhatásaival, erről tájékozódhat a gyógyszer mellett található gyógyszerismertetőből. Nem tudom , mit ért azon, hogy nem stresszel többet az átlagosnál (mert mi az átlagos?), de azt tudni kell, hogy a külső körülmények nem mindenkire egyformán hatnak. A szerteágazó panaszok alapján szervi megbetegedésre nem tudok következtetni, bennem is inkább a külső körülmények jelentősége, hatása merül fel, mint a panaszok oka.

Lapszemle

Legolvasottabb cikkeink