• nátha
    • Kevés bosszantóbb dolog van a náthánál

      Kevés bosszantóbb dolog van a náthánál

    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Polgármesteri nyílt levél: mikor működhet az egynapos sebészet Újbudán?

      Polgármesteri nyílt levél: mikor működhet az egynapos sebészet Újbudán?

    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

Tisztelt Doktor Úr !
Prosztata bántalmakra (konkrétan én gyulladásra gyanakszom, mivel égő szúró fájdalmat érzek a hasam alsó részén), ...

... az orvos Omnic Tocas gyógyszert írt fel. Urológiai vizsgálat némi prosztata nagyobbodást állapított meg (4 cm-es méret). Sajnos 2X1 éves szedés után sem változott ez a szúró fájdalom, ezért szeretnék más módszert kipróbálni.
Olyan potencianövelő kapszulát szednék, amely fürészpálma, törpepálma, nagy csalán kivonatot és szelént, cinket és egyéb anyagokat tartalmaz.
Még azt szeretném elmondani, hogy tapasztalatom szerint, ha ideges vagyok vagy alkoholt ittam (főleg töményet), ez a szúró fájdalom fokozottabb.
Kérdésem:
1./ Jól sejtem-e, hogy a tünet prosztata gyulladásra utalhat ?
2./ Igaz-e, hogy az idegesség kiválthatja-e, a szúró fájdalmat ?
3./ Igaz-e, hogy az alkohol fogyasztás okozhat-e szúró fájdalmat ?
4./ Segíthet-e a potencianövelő készítmény a problémán, tekintve hogy a Saballo vagy a Prostamol Uno is törpepálma kivonatot tartalmaz ?


VÁLASZ


Sajnos összességében nem egyértelmű a diagnózis és a kezelés sem: a prosztata nagyobbodásra az Omnic tüneti kezelés és nem a méret csökkentését célozza. A felsorolt természetes anyagok jó hatással bírnak prosztata betegségekben, így alkalmazásuk javasolt megelőzésként is! A potencianövelő készítmények nem mindegyike mellékhatás mentes, erre legyen figyelemmel! A szúró fájdalom megfogalmazása túl általános, konkrétabb leírás szükséges!
További kérdések-válaszok és cikkek a témában az alábbi kulcsszóra kattintva olvashatók

Lapszemle

Legolvasottabb cikkeink