röntgen
Közzétéve: 2006. 09. 13. 12:58 -
• 1 perc olvasásKözzétéve: 2006. 09. 13. 12:58 -
• 1 perc olvasás
Tisztelt Doktornő/Doktorúr! Egy hónapon belül kétszer jártam csípő röntgenen (több felvétel készült, több pozícióban), illetve tüdőszűrésen is résztvettem. Aggódom, hogy esetleg ekkora dózisú sugárzás már veszélyes lehet az egészségemre és estleg később daganatos betegségem lesz (mindkét nagyanyám rákban húnyt el). Most 23 éves vagyok, nem tudom van e jelentősége, de meglehetősen vékony testalkatú.
Teljesen feleslegesen aggódik. Nem érte sugárterhelés. Az ún. hagyományos röntgen eljárás, mint a tüdőszűrés, a normál röntgen film készítés minimális sugárterheléssel jár. A betegség függvényében ennél sokkal több is készíthető gyermeknél is, fogamzóképes korban lévőknél is. Sugárterhelés CT esetében sem ér, pedig ott nagyon sokszor több a "sugár", mint a röntgen felvételnél.
dr Gerencsér Emőke
Kövess minket!
facebookKapcsolódó cikkek


