Thrombocita szám - fogamzásgátló
Közzétéve: 2011. 03. 20. 09:34 -
• 1 perc olvasásKözzétéve: 2011. 03. 20. 09:34 -
• 1 perc olvasás
jelige: Thrombocita szám - fogamzásgátló Tisztelt Doktornő/Doktor úr! Teljes vérkép kivizsgáláson voltam, három csillagot kaptam az eredményben: a HDL Cholesterinem kicsit a ref. tartomány alatt van, a thrombocyta szám kicsit magasabb (394 - ref. tart: 150-350) és a Prothrombin értékem is picit felette van (1,09 ref. tart: 0,00-1,00). Ez utóbbi kettő engem kicsit megijesztett, mert ez a véralvadási paraméter. Ez a trombózishajlamot erősíti? Ugyanis közti vérzés miatt nőgyógyászom azt javasolta, szedjek fogamzásgátlót. (Alacsony hormontartalmú, ösztrogént és progeszteront is tartalmazó tablettát). Már 5 éve kűzdök közti vérzéssel, nagyon zavar, depressziós vagyok tőle, szóval örömmel vettem, hogy ez lehet, megoldja a problémámat. Igen ám, de 43 éves vagyok, és soha nem szedtem még fogamzásgátlót. Ráadásul páran nagyon meg is ijesztettek (az interneten is olvastam ilyen véleményeket) hogy ennyi idősen nagyon veszélyes a fogamzásgátló tabletta. Ezért a háziorvosommal megbeszéltem és utána is néztem, megcsináltattam a Leiden-mutáció tesztet, ami negatív lett. Kérdésem, ilyen eredmény mellett elkezdhetem szedni a fogamzásgátlót? Nem dohányzom, nem vagyok elhízva. De megijesztettek a trombózissal! A fenti értékek adnak okot az aggodalomra? Köszönöm előre is válaszát!
Kedves Kérdező!
A vérvétel megismétlését javasolom.Eltérés esetén kérje ki hematológus tanácsát.
Tisztelettel: Dr.P.A.
Kövess minket!
facebookKapcsolódó cikkek


