tüszős mandulagyulladás
Közzétéve: 2008. 01. 29. 11:04 -
• 1 perc olvasásKözzétéve: 2008. 01. 29. 11:04 -
• 1 perc olvasás
Kedves Doktor Úr/Doktor Nő! 25 éves nő vagyok. Péntek óta fáj a torkom, ami nyeléskor fokozódik. Tükörben megnéztem, és a manduláimon kis sárgás-fehéres foltok vannak, amiből töüszős mandulagyulladásra következtettem. (Nyirokcsomó duzzanatot vagy fájdalmat nem tapasztaltam.) Péntek éjjel alig aludtam a nyelési fájdalom miatt, de lázam nem volt (a legmagasabb érték 37 fok volt). Szombat óta Mebucaint szopogatok, illetve C vitamint szedek (naponta 2x500 Mg). Ma hétfő van, a fájdalom szinte teljesen elmúlt (nyeléskor érzem egy nagyon picit), viszont a tüszők még mindig ott vannak a manduláimon. A kérdésem az lenne, hogy most már várhatóan egy-két napon belül elmúlik, vagy a jobbulás ellenére forduljak mindenképp orvoshoz? (Olvastam, hogy a tüszős mandulagyulladás komoly szövődményekkel járhat.) Válaszát előre is köszönöm.
Mutassa meg fül-orr-gégésznek. Ha detritusz, akkor fogja tudni, hogy a sárgásfehér folt nem tüsző. ha tüsző, kezeljék. A nyelvgyöki mandulákat pedig csak gégetükörrel lehet látni.
Dr. Gerencsér Emőke
Kövess minket!
facebookKapcsolódó cikkek


