-
Vakbélgyulladás
2004.07.20Kérdésem az lenne,hogy mik a vakbélgyulladás tünetei,ill.a terápiája csak műtéti lehet-e?
-
Hodkin
2004.07.20A fiamnál ezt a betegséget diagnosztizálták. Sajnos kb. egy év vagy még több telt el mire felismerték mi a baj.
Kemoterápiát kap A rosszullétei javultak. Attól félek, hogy nagyon előrehaladott volt a betegsége és nem lesz esélye a
teljes gyógyulásra. -
Tibeti gomba
2004.07.20Hallott-e a tibeti gombáról? Ha igen, valóban hatásos?
-
Emésztési panaszok és idegesség
2004.07.20Édesapámat (53 éves) 10 éve műtötték epekővel. Az epehólyagját is el kellett távolítani. Mostanában egyre jobban soványodik. Az étvágya jó, csak nem mer annyit enni, hogy jól is lakjon. Ő azt mondja, nem érzi, hogy lenne gyomorműködése, felpuffad, ezért nem mer sokat enni. Fizikai munkát végez, sajnos az utóbbi időben (munkahelyi problémák miatt) nagyon sokat idegeskedik. Mi okozhatja a tüneteit? Az idegeskedés is szerepet játszhat az emésztési
problémáiban? -
Femoston
2004.07.2051 éves vagyok hajhullasom van amit önnek leírtam es leírtam hogy milyen gyógyszerket szedek.
-
Kisember
2004.07.20Kedves Doktor Asszony! Ön több ízben segített, ezért, - és mert most olvastam a problémámhoz hasonló kérdést- merek ismét önhöz fordulni orvos-jogi kérdésemmel is. Több mint tíz éve, (a rendszer váltás tájékán) átmenetileg gondjaim voltak az alkohollal, ami néhányszor elvonásos epilepsziás rohamhoz
vezetett. Akkori - rosszindulatú - háziorvosom bárminemű segítség helyett kijelentette, hogy nem újítja meg a jogsim. Új háziorvosom ezt a döntést örökölve, több mint tíz éve mindig csak egy évre ad jogsit, dacára annak, hogy ő már nem találkozott sem az alkoholos problémámmal, még kevésbé az epilepsziás rohammal. Több mint tíz éve havi rendszerességgel felkeresem az új házit, többször elküldött májgondozóba, ahonnan mindig a legkedvezőbb véleményeket
kapta.Egyéb panaszaim miatt az utóbbi egy évben szinte heti rendszerességgel felkeresem, rengeteg vérvételem van, mind tanusítják "tisztaságomat". Már máj specialistánál is jártam, hasonló végeredménnyel. Házim négy éve mondja, adjak be kérelmet az orvos felülvizsgaló bizotsághoz, jogsim ügyében , mert szerinte is rendben van minden, de egyedül nem mer dönteni. Nem éretem. -
Anikó
2004.07.20T.C! Kérem gyógyulásom érdekében alábbiakat közölni. Anikó!!!!Szeretném veled fölvenni a kapcsolatot.Tanácsaidra lenne szükségem, s talán én is tudok picit segíeni. Hova írhatok?Választ: Anikó!!!!! "jeligére"
-
Visszaszorul a dohányzás Európában
2004.07.20A kontinens legnagyobb piacán, Németországban is csökkentek az eladások.
-
25 éves nő
2004.07.1925 éves nő vagyok. Írtam Önnek néhány napja arról, hogy majd' 10 éve fejfájós
vagyok, amiről megállapították, hogy migrénes. Azt is leírtam, hogy pár napja
szédülök, ez azóta is tart. A háziorvosom elküldött vérvételre és nyaki gerinc
röntgenre, utóbbinak még nem adták ki a leletét (a kórházban rossz a rendszer).
A vérvételi leletemen öt értéket csillagoztak meg--> szérum Alk.foszfataláz: 92
(105-240), szerum Kreatinin: 82 (44-80), Vvt süllyedés sebesség: 13 (3-12),
LYM%: 44.8 (25.00-44.00), BASO%:0.654 (<0.500).
Kérem, írja meg, hogy ezek mit jelentenek? Összefüggésbe hozhatóak a
fejfájásommal vagy a szédüléssel? Ha nem, akkor mire utalnak? -
Körömrágás
2004.07.19Gyakran rágom a körmömet (27 éves nő vagyok), néha nem csak a körmöt, hanem a bőrt is a körömágy környékén. Igazából nem tudatosan teszem mindezt, hanem valamilyen figyelmet követelő elfoglaltság végzésekor, elsősorban olvasáskor és tévézéskor.
A problémám a következő, -és ilyesmi még sosem történt, ezért vagyok megijedve: -
Vérvétel és migrén
2004.07.19A háziorvosom elküldött vérvételre és nyaki gerinc
röntgenre, utóbbinak még nem adták ki a leletét (a kórházban rossz a rendszer). A vérvételi leletemen öt értéket csillagoztak meg-- szérum Alk.foszfataláz: 92 (105-240), szerum Kreatinin: 82 (44-80), Vvt süllyedés sebesség: 13 (3-12), LYM%: 44.8 (25.00-44.00), BASO%:0.654 (<0.500).
Kérem, írja meg, hogy ezek mit jelentenek? -
Magas GGT
2004.07.19Mi lehet az oka az 1135-ös GGT szintnek?
-
Orrpolip
2004.07.19Szeretnék az orrpolipról mindent megtudni, amit lehet. Mennyire veszélyes?
-
Talpfájdalom
2004.07.19Több hónapja fáj a talpam egy bizonyos ponton, lehetséges- e, hogy egyik szervem reflexzónája jelez? Esetleg összefüggésben lehet-e a normál értéknél jóval magasabb húgysavszinttel?
-
Krónikus lymphoid leukémia
2004.07.19Édesanyámnak krónikus lymfoid leukémiája van, kemoterápiás kezelést kap ( gyógyszer formájában, Fludarát kell szednie),vérátömlesztést is kapott, és vírusölő gyógyszereket is szed. Sajnos sokat hány, és a gyógyszerektől fáj a gyomra. Adható-e ilyenkor a Flavin7 vagy a Noni nevű gyógytermék?