• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Mától Nyíregyházán is működik a CATO rendszer

Regionális hírek Forrás: Weborvos

Nyolcadikként az országban Szabolcsban működik a számítógép által támogatott onkológiai ellátás.

A mai ünnepélyes átadás után az Egészségügyi Holding Nonprofit Zrt. tagkórházában, a Jósa András Oktatókórházban adják át a CATO rendszert, amely átfogó szoftver-megoldásként az onkológiai terápia területén a hosszú távú terápiatervezéstől a terápia figyelemmel kísérésén át a citosztatikumok elkészítéséig az összes lépésben támogatást ad.

Magyarországon 2006-ban kezdték meg a cato rendszerek bevezetését, a Jósa András Oktatókórház Nonprofit Kft. a nyolcadik intézmény, amelyben nálunk telepítik, de Európa több mint 140 intézményében, egyetemén már használatban van.

Az onkológiai gyógyszerek elkészítése és adagolása a legmagasabb fokú precíziót követelik. A felhasználó olyan biztonságos szoftvermegoldást keres, amelyik megbízható, rugalmas, és felhasználó-barát, amely a kezelő orvosoknak lehetővé teszi a terápiák hosszú távú tervezését. Segítségével az orvosok és gyógyszerészek egyaránt készíthetnek terápiaprotokollokat, amelyekre később visszanyúlhatnak.

A rendszerrel maximalizálható a betegbiztonság: segítségével a megfelelő betegségben, a megfelelő betegnek a megfelelő terápiát a megfelelő dózisban adhatja az intézmény.

A cato egy, a számítógéphez csatlakoztatott elektronikus mérlegen keresztül irányítja a citosztatikumok elkészítését. A folyamat során a számítógép, mint „asszisztens“ működik és interaktívan vezeti az elkészítőt lépésről-lépésre. Egy szabályos elkészítés alatt a felhasználó részéről nincs szükség egyetlen egy gombnyomásra sem – ezáltal biztosított egy hatékony és gördülékeny munkafolyamat. Ezzel egy időben garantált a kívánt dózishatárok folyamatos ellenőrzése.

Leolvasási hibák, és az ezekből eredő hibás adagolások kizárva. A készítmények súlyának azonosítása további biztonságot jelent. A program támogatja a vonalkód-szkennerek használatát is. A keletkezett maradékokat a program számon tartja és a lejáratukig rendelkezésre állítja további elkészítéseknél. A cato integratív adatbank-koncepciójának köszönhetően nemcsak az elkészítési folyamatok követhetőek és dokumentálhatók, hanem az egyes gyógyszerek tervezése és elrendelése is – ismertették a rendszer előnyeit az átadáson.

Az európai minőségbiztosítási követelményeknek maximális megfelelő szoftverrendszer nem csak a betegre szabott pontos dozírozást biztosítja, (inkompatibilitásokra figyelmeztet, automatikus testfelszínt számol), de lehetővé teszi a leletek, diagnózisok, terápiák minden paraméterének rögzítését és visszakereshetőségét is.