Megújult a Tisztilak, a Sebészeti Nővérszálló a Korányiban

Közzétéve: 2019. 01. 17. 09:55 -

• 1 perc olvasás
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen a Weborvos!

Energiamegtakarítást eredményező építészeti fejlesztése valósult meg uniós és hazai támogatással.

Az Országos Korányi Pulmonológiai Intézet két épülete, a Tisztilak, valamint a Sebészeti Nővérszálló energiamegtakarítást eredményező építészeti fejlesztése valósult meg az Európai Unió támogatásával, a Kohéziós Alap és Magyarország kormánya társfinanszírozásával, összesen 128,7 millió forintból.

Az 1966-ban épült Sebészeti Nővérszálló esetében a meglévő, több évtizedes gyártású fém és fa nyílászárók helyett korszerű ablakokat és ajtókat építettek be, míg az 1911-ben épült Tisztilak esetében komplex épületenergetikai fejlesztés valósult meg, amely homlokzati-és lábazati szigetelést, a nyílászárók cseréjét, valamint külső terasz-és födém szigetelést tartalmazott. A fejlesztés eredményeképpen az épület energetikai besorolása a korszerű CC kategóriára módosult.

Kövess minket!

Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek