Elhízással összefüggő magas vérnyomás - mit lehet tenni? Egészségmagazin MA 06:10 Elhízáskor nagyobb eséllyel alakul ki magas vérnyomás, illetve a már meglévő betegség is romolhat a plusz kilók hatására.
A fertőzéseket vektorként az emberbe juttathatják Lyme borreliosis 2025.06.19 Amit tudni kell a kullancsokról - ismerjük meg, hogy hatékonyan védekezhessünk!
A túl kevés vagy a túl sok alvás is növeli a stroke kockázatát Egészségmagazin 2025.06.18 Különösen veszélyeztetettek a váltott műszakban dolgozók és azok, akik rendszertelen időbeosztásban élnek.
A valóságban más a GLP-1 gyógyszeres fogyás, mint a kísérletekben Egészségmagazin 2025.06.18 Egyelőre még nem tart ott a gyógyszeripar, hogy kizárólag a gyógyszerektől legyen várható a tartós fogyás.
Richter Egészségváros: 6 ezer szűrés, 63 millió forint Aktuális A Richter Egészségváros országjáró programsorozat stratégiai fontosságú kiegészítője a magyar egészségügyi ellátórendszernek.
Donorvizsgáló orvost keres a kaposvári Plazma Pont Állásajánlat Kaposvári csapatába keres donorvizsgáló orvos munkatársat a Plazmaszolgálat Kft.
Az egészség ára: rejtett költségek a rendelők működésében Aktuális A betegellátás mögött húzódó rendszerek, eszközök és emberi munka nélkül nem lenne lehetséges a színvonalas szolgáltatás.
Orvosszakértő munkatársat keres a Bács-Kiskun Vármegyei Kormányhivatal Álláspályázat Orvosszakértői feladatellátásra keres munkatársat Kecskeméten, azonnali munkakezdéssel a megyei Kormányhivatal.
Több százezer inkontinenciával érintett beteg Egészségmagazin 2025.06.17 Vizelettartási problémák bármelyik életszakaszban előfordulhatnak, és nem annak az egyértelmű jele, hogy a testünk elhasználódott.
Így enyhíthetőek az érkárosodás következményei Egészségmagazin 2025.06.17 Magyarország az amputációs listák élén áll – infúziós terápiával azonban csökkenthető a kockázat,
A fácánokhoz kapcsolja a Lyme-kór kórokozóját egy tanulmány Lyme borreliosis 2025.06.16 Megállapították, hogy a Lyme-kórt okozó baktérium, a Borrelia spp. majdnem 2,5-szer gyakoribb volt a kullancsokban a fácános területeken.
A logikus megközelítés hozta el a sikert Lyme borreliosis 2025.06.13 "Ha elég kitartó vagy, visszakapod az életed. Azt az életet, amiről már régen lemondtál."
A látásvesztés egyik leggyakoribb oka a diabétesz Egészségmagazin 2025.06.13 Egy látássérült ember számára sem lehetetlen, hogy egészségének megőrzése érdekében rendszeresen mozogjon.
Itt egy okos módja a kullancsok elleni küzdelemnek Lyme borreliosis 2025.06.12 A permetrint a cipőkre, ruházatra és más felszerelésekre is lehet permetezni. De ne használjuk a bőrünkön!
A dolgozók egészsége megtérülő befektetés Egészségmagazin 2025.06.11 Az éves alkalmassági vizsgálatok amellett, hogy kiszűrik a munkája során a dolgozót ért ártalmakat, rendszeres szűrővizsgálatoknak tekinthetők.
A közkedvelt brit énekes éveken át tartó félrediagnosztizálásról beszél Lyme borreliosis 2025.06.11 A walesi énekest, Ren Gillt évekig félrediagnosztizálták, mielőtt dalokká fordította az egészségügyi útját.
Szívritmuszavar: a csendes ellenség, ami bárkit érinthet Egészségmagazin 2025.06.10 Magyarországon a betegek száma megközelíti a 300 ezret, az érintettek mintegy 25 százaléka, vagyis csaknem 100 ezer ember nem is tud a betegségéről.
Segíthet ez az illóolaj a Lyme-kórt hordozó kullancsok elriasztásában? Lyme borreliosis 2025.06.10 A fekete lábú kullancsoknak nincs szemük, a szaglásukat használják a táplálék megtalálására, ez adta a kutatóknak az ötletet.
Torokgyulladás a melegben? A légkondi is okozhatja Egészségmagazin 2025.06.10 A manapság jellemző változékony időjárásban a torokfájást okozó légúti vírusok is könnyebben szaporodnak.
Ilyen okai lehetnek a féloldali fejfájásnak Egészségmagazin 2025.06.06 Teljesen más kezelést igényelhet például a migrén, mint a gerinc probléma miatt jelentkező fejfájás.
Szeretetteljes érintés – a Babamasszázs Világnapja Egészségmagazin 2025.06.06 A babamasszázst már újszülött kortól elkezdhető és így beépíthető a mindennapi rutinban is.
Bánt, amit a médiában tesznek az egészségüggyel! MA 07:11 | Mandiner Új HIV elleni védőoltást engedélyeztek MA 06:35 | Femina Válasz Takács Péter államtitkár nyilatkozatára MA 06:32 | wmn.hu Csaló fogorvost lepleztek le Csehországban MA 06:28 | Telex Hepatitis A-fertőzést jelentettek a XII. kerületi Mackós Óvodából MA 06:28 | Telex Már az alkoholistákat és a dohányosokat is ezzel gyógyítanák MA 06:25 | hvg360.hu A vérvétel vezeti a magánegészségügyi toplistát MA 06:17 | MedicalOnline A marihuána megkétszerezi a halálozás kockázatát MA 06:08 | 444.hu
Lakóhely közeli alapellátás - összeállt a rendeletcsomag 2025.06.16 | Egészségpolitika Górcső alatt az orvosok: elképesztő dolgokat találtak az ellenőrök 2025.06.16 | Lapszemle NEAK: a krónikus betegségmenedzsment program finanszírozásáról 2025.06.17 | Egészségpolitika HA EZ MÁR NYÁR: AKKOR SZABADSÁG 2025.06.14 | Egészségpolitika Felháborodott ápolók írtak levelet Pintér Sándornak 2025.06.17 | Lapszemle MGYK: a patikák érvényesítik az önkéntes árkorlátozást, itt a lista 2025.06.16 | Egészségpolitika Születésnapi köszöntő Prof. Dr. Sárváry András 80. születésnapja alkalmából 2025.06.16 | Hírek Középpontban az endokrinológia legújabb eredményei Debrecenben 2025.06.16 | Regionális hírek A műtétről lemondók tizede nem a „magánba” ment, hanem meghalt 2025.06.16 | Lapszemle Itt egy okos módja a kullancsok elleni küzdelemnek 2025.06.12 | Lyme borreliosis
Akár génszerkesztéssel is kezelhetik az angioödémát Egészségmagazin 2025.06.05 A betegségnek nem minden beteg esetében vannak egyformán súlyos tünetei, sőt vannak, akik panaszmentesek.
A fertőzések eddig figyelmen kívül hagyott hatása Lyme borreliosis 2025.06.05 Az elmúlt évtizedekben a kullancsok által terjesztett betegségek jelentősen hozzájárultak a neuropszichiátriai tünetek kialakulásához.
„Azt mondták, hogy csak képzelődöm” - Catherine útja a Lyme-kórral Lyme borreliosis 2025.06.04 Amikor Catherine megkapta a Lyme-kór diagnózisát, furcsa megkönnyebbülésként érte. Végre volt magyarázat. "Tudtam, hogy nem vagyok önmagam".
Bánt, amit a médiában tesznek az egészségüggyel! MA 07:11 | Lapszemle Új HIV elleni védőoltást engedélyeztek MA 06:35 | Lapszemle Válasz Takács Péter államtitkár nyilatkozatára MA 06:32 | Lapszemle Csaló fogorvost lepleztek le Csehországban MA 06:28 | Lapszemle Hepatitis A-fertőzést jelentettek a XII. kerületi Mackós Óvodából MA 06:28 | Lapszemle Már az alkoholistákat és a dohányosokat is ezzel gyógyítanák MA 06:25 | Lapszemle A vérvétel vezeti a magánegészségügyi toplistát MA 06:17 | Lapszemle A marihuána megkétszerezi a halálozás kockázatát MA 06:08 | Lapszemle Egy élet, amelyet tönkretett a glifozát MA 06:07 | Lapszemle