Népszava podcast: a szabad rendelőválasztás előnyei és hátrányai Lapszemle MA 06:08 Szabad lett az időpontfoglalás, kár, hogy néha betegen kell 30-50 kilométert utazni a korábbi gyógyulásért a magyar vidéken.
Heti válasz podcast: miért ilyen túlzsúfoltak az onkológiák? Lapszemle MA 06:06 Magyarországon magas színvonalú a fejekben levő tudás, de agyonterhelt, agyonnyomott emberek dolgoznak az onkológiákon.
Vastagbélrák: „a Jóisten is szűrésre teremtette” Lapszemle MA 06:04 A professzor úgy véli, hogy nem a kötelezővé tétel, hanem a pozitív ösztönzők bevezetése segíthetne a lakosság szűrési hajlandóságának növelésében.
Hálapénz helyett jöhet az adomány a kórházaknak Romániában Lapszemle MA 06:03 Az előterjesztők szerint a jogszabály nem legalizálja a hálapénzt, csak keretet teremt a betegnek a hála kifejezésére.
Orvosokat, asszisztenseket, gyógytornászokat várnak Állásajánlat A visegrádi rehabilitációs szakkórház munkatársakat keres több munkakörre, az állásokat pályázat útján lehet betölteni.
Orvosi angol szaknyelvi tanfolyamok, OET felkészítés! Aktuális A május elején induló hétvégi, kis csoportos OET felkészítő órákra a jelentkezési határidő április 15.
Belgyógyászt, neurológust, sebészt és szemész szakorvost keres az egri kórház Álláslehetőség Azonnali kezdéssel keresünk határozatlan időtartamra szóló, teljes munkaidőben történő foglalkoztatásra egészségügyi szolgálati jogviszonyban munkatársakat.
Orvosszakértő munkatársat keres a Bács-Kiskun Vármegyei Kormányhivatal Álláspályázat Orvosszakértői feladatellátásra keres munkatársat Kecskeméten, azonnali munkakezdéssel a megyei Kormányhivatal.
100 ezer ember veszítheti el az állását a brit egészségügyben Lapszemle MA 06:02 Az Országos Egészségügyi Szolgálat példátlan mértékű munkahely megszűnésére készül, és egy „nemzeti elbocsátási alap” létrehozását sürgeti.
Remény: először született kisbabája egy méhátültetett nőnek Lapszemle MA 06:01 Nővére, Amey Purdie azok után adományozta neki saját méhét, hogy ő már két kislány büszke édesanyja lehetett.
Erre kapták idén a tudomány Oscarjának számító Breakthrough-díjat Lapszemle MA 06:00 A jelenleg zajló kutatások a vírus elleni különféle vakcinák fejlesztése korábban nem remélt, a mostaniaknál jelentősebb eredményekkel kecsegtet.
Bombariadó volt az OBSI-ban, órákra leállt a sürgősségi ellátás Lapszemle 2025.04.08 A helyszínre irányított egységek átvizsgálták az intézményt, de robbantásra alkalmas eszközt nem találtak.
A mosdó felé tartva éjszakánként elájultam Lapszemle 2025.04.08 Nem elég, hogy a betét drága, a menstruációs fájdalom enyhítése is egyre megfizethetetlenebb.
Új kihívások a járványok korában Lapszemle 2025.04.08 Ha a vírusok darabszámára gondolunk, több van belőlük, mint ahány csillag létezik jelen tudásunk szerint a teljes univerzumban.
Ez egy invázió, amit lehetetlen volt előre megjósolni Lapszemle 2025.04.08 Nagyon kicsi az esélye annak, hogy a legutóbbi, ötven évvel ezelőtti járvány óta látens módon itt maradt volna az akkori vírustörzs.
Kiderült, miért lett több száz ember rosszul Nagykőrösön Lapszemle 2025.04.08 Jogszabálysértést követett el a közétkeztető, a mulasztás miatt összesen 867-en betegedtek meg a Pest megyei településen.
Fedél nélkül élőket gyógyítanak online doktorok Lapszemle 2025.04.08 Tablet, laptop és mobilinternet – csak erre van szükség ahhoz, hogy olyan emberekhez is eljusson az orvosi segítség.
Videón keresztül mentettek életet Lapszemle 2025.04.08 Az úgynevezett thoracotómia, azaz a mellkasfal megnyitásával járó helyszíni beavatkozás a szakmai protokoll szerint, rendben zajlott.
„Ez a nyomozás nem a transzneműek ellen folyik” Lapszemle 2025.04.08 Transzegészségügyi központról álmodott a Kiskunhalason letartóztatott doktornő.
Ittas férfi támadt a mentőkre Budapesten Lapszemle 2025.04.08 Nap mint nap ehhez hasonló támadásoknak esnek áldozatul a köz szolgálatáért dolgozók mentők.
Magánegészségügy vagy állami: miért, mennyiért? Lapszemle 2025.04.08 Becslések szerint a magánszolgáltatók bevételei meghaladták a 900 milliárd forintot, ami több mint 40 százalékos növekedés öt év alatt.
Új szelek fújnak: megjelentek az orvos-influenszerek 2025.04.07 | mfor.hu Eldurvult a vámháború, a Richternél még várják a részleteket 2025.04.07 | portfolio.hu Komoly változásokat sürget a WHO Magyarországon 2025.04.07 | penzcentrum.hu Betelt a pohár a szlovén orvosoknál, alkotmánybírósághoz fordulnak 2025.04.07 | privatbankar.hu Hogy fájhat a fejünk, ha az agyban nincs is fájdalomreceptor? 2025.04.04 | Telex Ivóvizüket féltik a dögtemető miatt Csemeztanyán 2025.04.04 | nepszava.hu Szakmai nap az OKFŐ szervezésében 2025.04.04 | OKFŐ A világ legkisebb pacemakere egy rizsszemnél is kisebb 2025.04.04 | hvg.hu
A PÁRHUZAMOS VALÓSÁGOK BOSSZÚJA 2025.04.05 | Egészségpolitika „Párhuzamos valóságok helyett inkább közös tereket szeretnénk építeni” 2025.04.05 | Egészségpolitika Rapid ellenőrzést tartott az ÁSZ 10 kórházban, itt a jelentés 2025.04.07 | Lapszemle Elfogták az otthonában a szülésekért hálapénzt kérő főorvost 2025.04.07 | Lapszemle Fogunk még hibázni: többeket visszahívtak a kirúgott szakemberekből 2025.04.07 | Lapszemle Újabb digitalizáció az egészségügy területén: megszűnik a TB-kiskönyv 2025.04.07 | Egészségpolitika Hangyaszagúnak kell lenniük a kirándulóknak a kullancsok elriasztásához 2025.04.07 | Lyme borreliosis BM: tények az ortopédiai várólista protokollról 2025.04.04 | Egészségpolitika Átalakítják a műveseállomások szervezeti felépítését, jön az NDK 2025.04.07 | Lapszemle Új szelek fújnak: megjelentek az orvos-influenszerek 2025.04.07 | Lapszemle
Takács Péter arról, hogyan értékeli az egészségügyi kormányzat munkáját Lapszemle 2025.04.07 Takács Péter úgy látja, Magyarországon nagy különbség van egészségüggyel kapcsolatos általános vélekedés és a valós tapasztalat között.
Átalakítják a műveseállomások szervezeti felépítését, jön az NDK Lapszemle 2025.04.07 A Nemzeti Dialízis Központ alapításának dátuma június 1., a mostani gazdasági társaságok június 30-ával szűnnek meg a kormányrendelet szerint.
Rapid ellenőrzést tartott az ÁSZ 10 kórházban, itt a jelentés Lapszemle 2025.04.07 A megállapított szabálytalanságokkal kapcsolatban az ÁSZ felszólította a kórházakat, tegyenek intézkedéseket a hibák orvoslására.
Új várólista-rend: lenne mód a túlsúlyosok megműtésére is 2025.04.07 | Lapszemle Nagyüzem volt a mentőknél, közel 200 embert élesztettek újra 2025.04.07 | Lapszemle Elfogták az otthonában a szülésekért hálapénzt kérő főorvost 2025.04.07 | Lapszemle Fogunk még hibázni: többeket visszahívtak a kirúgott szakemberekből 2025.04.07 | Lapszemle Új szelek fújnak: megjelentek az orvos-influenszerek 2025.04.07 | Lapszemle Eldurvult a vámháború, a Richternél még várják a részleteket 2025.04.07 | Lapszemle Komoly változásokat sürget a WHO Magyarországon 2025.04.07 | Lapszemle Betelt a pohár a szlovén orvosoknál, alkotmánybírósághoz fordulnak 2025.04.07 | Lapszemle Hogy fájhat a fejünk, ha az agyban nincs is fájdalomreceptor? 2025.04.04 | Lapszemle