A Meta platformjainak használata depresszióval, szorongással, álmatlansággal járt, miközben zavart okozott az oktatás és a mindennapi élet során is.
Negyvenkét amerikai állam főügyésze jogi keresetet nyújtott be a Facebook, az Instagram és a WhatsApp anyacége, a Meta ellen. Panaszukban azt írják, a vállalat félrevezette a közvéleményt a közösségi média használatának kockázatairól, és hozzájárult a fiatalok mentális egészségügyi válságának kialakulásához – írja a BBC nyomán a 24.hu.
A Meta erőteljes és eddig példa nélküli technológiákat használ a fiatalok elcsábítására, meggyőzésére, és végső soron behálózására - olvasható a kaliforniai Oakland szövetségi bíróságán benyújtott jogi panaszban.
Mark Zuckerberg cége a kereset szerint régóta célozza a gyerekeket, mint kívánatos demográfiai csoportot, azzal a céllal, hogy megragadják a figyelmüket és márkahűséget alakítsanak ki bennük, abban a korban, amikor a leginkább befolyásolhatók. A vállalatot ért vádak között szerepel az is, hogy függőséget okozó funkciókat alkalmaznak a felhasználók bevonzására, miközben elrejtik a közösségi médiaplatformok kockázatait.
A legveszélyesebb funkciókként a lájkokat, a szűrőket, és az értesítéseket nevezték meg, teszi hozzá az Interesting Enginnering.
Az érintett államok kutatásai szerint a Meta platformjainak használata depresszióval, szorongással, álmatlansággal járt, miközben zavart okozott az oktatás és a mindennapi élet során is, írja a 24.hu.