Az idei vizsgaidőszakban speciális helyzetben vannak az orvos- és egészségtudományi képzésekben részt vevő, tesztelésre kirendelt hallgatók.
A Debreceni Egyetem az év elejétől folyamatosan gyűjtötte az online oktatással és vizsgáztatással kapcsolatos tapasztalatokat, melyeket az év további részében sikeresen hasznosított az intézmény. A tavaszi vizsgaidőszakhoz hasonlóan, most is elsősorban az online formában történő vizsgáztatás lesz a jellemző az egyetemen - írták az intézmény portálján.
Bartha Elek, a Debreceni Egyetem oktatási rektorhelyettese elmondta: a személyes jelenléttel járó oktatási tevékenységet az egyetem a képzés minden területén a szükséges minimális szintre korlátozza. A távolléti oktatási formában nem ellátható, vagy aránytalan nehézséggel elvégezhető oktatási feladatok a járványügyi előírások maradéktalan betartásával továbbra is személyes jelenléttel teljesíthetők. A vizsgáztatás rendjét a karok - igazodva képzési profiljuk követelményeihez - ennek megfelelően alakítják ki.
Az idei vizsgaidőszakban speciális helyzetben vannak az orvos- és egészségtudományi képzésekben részt vevő, egészségügyi vizsgálatokra kirendelt hallgatók, mivel kedvezőbb feltételek között abszolválhatják az aktuális félévet. Ezen a téren az egyetem a képzési követelmények adta lehetőségeken belül a lehető legnagyobb rugalmassággal jár el, így például a sikertelen félévközi teljesítések pótlására vagy sikertelen vizsgák esetén a vizsga megismétlésére újabb lehetőséget kaphatnak a hallgatók, de akár újra felvehetnek egy adott tantárgyat is.
A személyes jelenlétet igénylő, szóbeli vizsgák esetében az ütemezett időpontok mellett a biztonsági intézkedések szerint plexiüveg használatát biztosítja az egyetem, nagy termekben az egyes alkalmak között fertőtlenítést végeznek, ezen túlmenően pedig az ágazati ajánlásban leírtakat követi az intézmény. Az írásbeli beszámolók lebonyolítására, ahol ez megoldható, az e-learning rendszert használják.
A Debreceni Egyetemen jelenleg mintegy 30 ezer aktív hallgató tanul, nekik kötelező a szemeszter végén beszámolni arról, amit az elmúlt hónapokban tanultak. A vizsgaidőszak a tizennégy egyetemi kar többségében hét héten keresztül, azaz 2020. december 14-től 2021. január 29-ig tart, de ez – a fenti okokból is – karonként és egyes képzéseknél eltérő lehet; néhány esetben már hamarabb elkezdődik a vizsgáztatás.
A legkésőbb a Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai Karon kezdődik a vizsgaidőszak, ott a nem végzős hallgatók 2020. december 21. és 2021. február 5. között adhatnak számot tudásukról.