A rák mellett mi lesz a többi betegséggel?
Közzétéve: 2012. 07. 26. 06:19 -
• 2 perc olvasásKözzétéve: 2012. 07. 26. 06:19 -
• 2 perc olvasás
A kísérőbetegségek kezeléséről, s az elsőtől független, második rák kockázatairól.

Bár a rák diagnózisa rendszerint mindent felülír, a hatásos onkológiai kezelésnek előfeltétele az is, hogy a társbetegségek is karban legyenek tartva. Nem szabad elhanyagolni a magas vérnyomást, a cukorbajt, allergiát, csontritkulást, tüdő-, vese-, szív- vagy gyomorbetegségeket, mert azok szövődményei is gátjai lehetnek a daganatellenes kezeléseknek – figyelmeztet a Rákgyógyítás Magazin most megjelent nyári számában nyilatkozó belgyógyász-onkológus.
Egy daganat sajnos nem véd meg egy másiktól – olvasható az ijesztő megállapítás egy másik cikk címeként, amelyből kiderül: ahogyan javulnak a túlélési statisztikák, s egyre hosszabb életre számíthatnak az eredményesen kezelt rákbetegek, úgy nő annak a kockázata, hogy egyszer egy elsőtől független, második primer tumorral kell szembenézniük.
A citotoxikus gyógyszerek sejtméregként pusztítják a ráksejteket, a citosztatikus készítmények közvetlenül, a hormokezelések közvetve a sejtosztódást gátolják – sorjázza a lap összeállítása az egyes onkológiai terápiák jellegzetességeit, majd sorra veszi a kombinációs lehetőségeket, elmagyarázva a daganatok érfejlődését (VEGF) vagy növekedési faktor receptorait (EGFR) gátló célzott kezelések működési alapjait is. A lap összefoglaló cikkében veszi sorra a nyirokcsomókban, a tüdőben, a májban, a csontokban, az agyban megjelenő áttétek jellemzőit és kezelési lehetőségeit.
Környezeti ártalmak mindenkit érnek, a károsító hatások semlegesítésére viszont eltérő mértékben vagyunk képesek. A szabadtéri, az otthoni vagy a munkahelyi környezet egyaránt hordoz a rák szempontjából kockázatokat, amelyek egy része kivédhető, más része viszont elkerülhetetlen – mutat rá a levegőben, a vízkészletben, a termőtalajban, a vegyszerekben és a sugárzásokban rejlő veszélyekre a lap.
A Daganatos Betegek Gyógyításáért és Rehabilitációjáért Alapítvány által kiadott, a Magyar Klinikai Onkológiai Társaság tudományos partnerségével, a www.rakgyogyitas.hu portállal együttműködésben 15 ezer példányban megjelenő ingyenes, s hirdetéseket sem közlő Rákgyógyítás Magazin elérhető az onkológiai centrumokban és betegszervezeteknél. Részletek itt
Kövess minket!
facebookKapcsolódó cikkek