Az antibiotikum nem cukorka

Közzétéve: 2009. 11. 18. 15:28 -

• 1 perc olvasás

Hozzászokik a szervezet a feleslegesen szedett antibiotikumhoz.

Weborvos Archívum

Az antibiotikum nem cukorka – mondta el az Országos Epidemiológiai Központ igazgatója a II. európai antibiotikum-napon rendezett konferencián. Melles Márta utalt arra: a betegek és a háziorvosok figyelmét is fel kell hívni, hogy az antibiotikum nem játékszer, fegyelmezetten kell felhasználni. Ez azért különösen fontos, mert az elmúlt években a vírusok, baktériumok rezisztensek lettek, az antibiotikumok sokszor már nem hatnak.


Melles Márta hangsúlyozta: minél többet használjuk az antibiotikumokat, annál inkább kevésbé fognak hatni. Új típusú gyógyszerek pedig nincsenek, bár svéd orvosok már tavaly is arra hívták fel a figyelmet, hogy sok pénzt kellene áldozni más elven alapuló gyógyszerek fejlesztésére – tette hozzá.

A felmérések szerint Magyarországon a kórházi betegek 22 százaléka kap antibiotikumot, a háziorvosok pedig minden tizedik betegnek írnak fel ilyen szert. Európai összehasonlításban a középmezőnyben vagyunk, a déli országokban több, míg az északi országokban kevesebb antibiotikumot szednek.

Kövess minket!

antibiotikum
Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek