Pollenjelentés - 34. hét

Közzétéve: 2006. 09. 05. 10:40 -

• 1 perc olvasás

A 34. héten tovább erősödött a parlagfű pollenszórása - a legtöbb állomáson elérte a nagyon magas szintet.

 
Erősen csökkent ugyanakkor az üröm (Artemisia) pollenkoncentrációja - a magas szintet már sehol sem érte el, országszerte alacsony illetve közepes szintet regisztráltak. Csökkent a libatopfélék (Chenopodiaceae) pollenszórása is - közepes szintet már csak Békéscsabán, Szegeden és Szombathelyen mértek, a többi állomáson alacsony szintet monitoroztak.


Kis mértékben emelkedett az útifű (Plantago) pollenjének mennyisége - csak Szombathelyen nem detektálták, Békéscsabán közepes, a többi állomáson alacsony szintet mértek. Kis mértékben csökkent a pázsitfűfélék (Poaceae) pollenjének koncentrációja - a közepes szintet csak Debrecenben, Kecskeméten, Miskolcon, Pécsett, Tatabányán és Zalaegerszegen érte el, a többi helyen alacsony szintet regisztráltak.

Csökkent a csalánfélék pollenszórása is - magas szintet már csak 7 állomáson monitoroztak, a többi állomáson közepes szintet ért el.


Visszaesett a kültéri allergén gombaelemek koncentrációja is - Békéscsabán, Pécsett és Szekszárdon csak közepes szintet detektáltak, a többi állomáson magas illetve nagyon magas szintet mértek. Részletek és táblázat az OKI honlapján

Kövess minket!

Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek