Válaszok és meglepetés az országos betegnapon
Közzétéve: 2010. 11. 17. 13:55 -
• 2 perc olvasásKözzétéve: 2010. 11. 17. 13:55 -
• 2 perc olvasás
Országos betegnapot szervez a CML és GIST Betegek Egyesülete a gyógyítás legújabb lehetőségeiről.

A CML (krónikus mieloid leukémia) és GIST (gasztrointesztinális strómális tumor) Betegek Egyesülete országos betegtalákozót szervez 2010. november 27-én, Budapesten 10 órától a Best Western Hotel Hungáriában (1074 Budapest, Rákóczi út 90). Az eseményen most is szakorvosi előadások keretében tájékoztatják a megjelenteket e két betegség gyógyításának legújabb lehetőségeiről, valamint a betegséget, a gyógyulást kísérő lelki folyamatokról, azonban egy különleges művészeti produkció is helyet kapott a programban.
Az Egyesület megalakulása óta számos alkalommal szervezett betegtalákozókat, országos rendezvényeket, nemcsak a CML és GIST betegségben érintettek részére, hanem más vérképzőszervi betegségekben szenvedő betegek és hozzátartozóik számára is.
Minden esemény újabb bizonyíték volt arra, mennyire fontos, hogy a betegek megismerjék egymást, közvetlenül, szakemberektől tájékozódhassanak állapotuk várható változásairól és az egyik legfontosabb tényezőről, milyen kezelésekkel tudják gyógyítani, kézben tartani betegségüket. Milyen küzdelmek előtt állnak még, milyen új klinikai vizsgálatok folynak, amelyek növelhetik gyógyulásuk, kezelésük eredményességét.
Az idei rendezvényen is az a cél, hogy a betegek minden kérdésükre választ kaphassanak, ami csak felmerülhet a kór lefolyása alatt. Neves szakemberek vállalták, hogy elmondják mindazokat a legfontosabb tudnivalókat, amelyek segítik a betegek mindennnapjait, válaszolnak az aktuális kérdéseikre és ismertetik a legújabb kutatások eredményeit, hozományait. Pszichológus szakértő előadásában segít azoknak a lelki tényezőknek a feltárásában és megismerésében, amelyek a krónikus betegségek során jelentkeznek illetve a betegség különböző stációira jellemzőek.
Az idei programok között szerepel egy igazi kuriózum is. Neves kortárs írónk, Grecsó Krisztián, kifejezzeten erre az alkalomra írta „Ahol a lélek lakik" című novelláját, melyet érintett betegek történetei alapján alkotott, s melynek előadását Szirtes Ági színművésznő vállalta.
A rendezvény részletes programja a következő:
9.30-10.00 Regisztráció
10.00-10.10 Köszöntő – Kazda Tünde
10.10-10.40 Dr. Lueff Sándor: Mi történik, ha az első vonalbeli terápia hatása megváltozik?
10.40-11.00 Kérdések, válaszok
11.00–11.15 Grecsó Krisztián: „Ahol a lélek lakik" című novelláját előadja Szirtes Ági színművésznő
11.15-11.50 Tari Annamária: Betegség stációi során átélt lelkiállapotok
11.50-12.20 Kérdések, válaszok
12.20-12.30 A CML Gist Betegek Egyesületének bejelentése az egyesület új alcsoportjának – CML- kör –megalakulásáról
12.30-13.30 Büféebéd
13.30-15.00 Szekciók
13.30-15.00 CML szekció
Dr. Lueff Sándor: Legújabb klinikai vizsgálatok
Dr. Hegedűs Péter: CML-kör – az alcsoport tevékenysége
13.30-15.00 GIST szekció
Dr. Lakatos Gábor: Legújabb klinikai vizsgálatok, kezelési lehetőségek
15.00-16.00 Közgyűlés
A részvételhez regisztráció szükséges: kérjük, hogy a 06-1-801-7454-es, a 06-30-295-1026-os telefonszámokon vagy a cmlgist@cmlgist.hu e-mail címen jelezze részvételi szándékát!
Az eseményre minden érintett betegtársat, hozzátartozóját és a kedves érdeklődőt is szeretettel várnak! A rendezvényen a részvétel ingyenes!
Kövess minket!
facebookKapcsolódó cikkek