Ezernyi háziorvos tiltakozik a bővített adatszolgáltatás miatt

Közzétéve: 2006. 10. 03. 08:05 -

• 1 perc olvasás
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen a Weborvos!

Több mint ötezer háziorvos pályázati úton összesen 4,5 milliárd forint értékű informatikai eszközfejlesztéshez jutott.

Kertai Aurél Megbüntetik a háziorvost, ha nem jelent

Kertai Aurél szerint Budapesten 2-3 kerületben tárgyalnak a doktorok arról, hogy összefognak, és kollektívan tiltakoznak, vidékről pedig ezren jelezték, hogy nem fogadják el a kormány döntését. Mint ismert, hat hónapos halasztás után először október 10-ig kell teljesíteni az adatszolgáltatást, aki megtagadja, az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (OEP) egyebek mellett megvonhatja tőle vényírási jogosultságát, és végső esetben szerződést is bonthat vele, így háziorvosként nem dolgozhat tovább. Az orvosok azt kifogásolják, hogy a többletjelentés miatt kevesebb pácienst tudnak majd ellátni, miközben pluszmunkájukért nem kapnak több pénzt. Kertai emlékeztetett: szó volt róla, hogy megtárgyalják, pontosan milyen adatokat kell küldeniük s melyek a többletmunka anyagi feltételei.

A minisztercserét követően egyeztetést kértek az új tárcavezetőtől, de megkeresésükre Molnár Lajos egyáltalán nem reagált. A biztosító által a laphoz eljutatott tájékoztatójukban emlékeztetnek rá, hogy a háziorvosoknak a technikai feltételek is adottak a jelentések elkészítésére, mivel több mint ötezer háziorvos pályázati úton összesen 4,5 milliárd forint értékű informatikai eszközfejlesztéshez jutott. Magyarországon összesen 6800 háziorvos dolgozik, közülük körülbelül 1700 az irányított betegellátás keretében már ma is bővített adatszolgáltatást nyújt.

Kövess minket!

háziorvos - praxis - alapellátás
Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek