• nátha
    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

    • Tízből csak három magyar fújja ki helyesen az orrát

      Tízből csak három magyar fújja ki helyesen az orrát

  • melanóma
    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

    • Orvosi bravúr került a Guinness Rekordok Könyvébe

      Orvosi bravúr került a Guinness Rekordok Könyvébe

  • egynapos sebészet
    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

    • Egynapos sebészet: új szakmai kollégiumi tagozata van a területnek

      Egynapos sebészet: új szakmai kollégiumi tagozata van a területnek

Egységes betegellátó rendszert kezdeményeznek Debrecenben

Regionális hírek Forrás: MTI

A GYEMSZI helyett az egyetemet választaná fenntartójának a kórház.

Debrecen és a helyi egyetem egységes betegellátó-rendszer létrehozását kezdeményezi az emberi erőforrások miniszterénél. Az erről szóló levelet Kósa Lajos, a városi fideszes polgármestere és Szilvássy Zoltán, a Debreceni Egyetem (DE) rektora sajtótájékoztatón írta alá pénteken.

Kósa Lajos elmondta: azt kérik Balogh Zoltántól, hogy a debreceni Kenézy kórház fenntartói jogát január elsejétől a Gyógyszerészeti és Egészségügyi Minőség- és Szervezetfejlesztési Intézet (GYEMSZI) tegye át a DE rektorához, és adjon fél évet arra, hogy a klinika vezetésével megvalósítsák a teljes szervezeti-szakmai integrációt. Az egységes debreceni betegellátó rendszerrel az ország legnagyobb egészségügyi intézménye jön létre, 42,5 milliárd forintos évi OEP-finanszírozással - tette hozzá a polgármester.

Most jött el az ideje annak a többéves törekvésnek, hogy a betegek érdekében egyetlen szervezetbe tömörítsék a város járó- és fekvőbeteg-ellátását: korábban a Kenézy kórházzal egy egységbe szervezték a városi járóbeteg-szakrendelőket, most pedig a klinika égisze alatt megvalósulhat az országosan is egyedülálló teljes egészségügyi integráció Debrecenben - magyarázta Kósa Lajos.

Megemlítette, hogy már korábban is tettek kis lépéseket az egységes ellátás érdekében: így működik évek óta a kardiológiai, a traumatológiai és a gyermekgyógyászati ellátás a városban.

E kiváló tapasztalatokra alapozva dolgozzák ki a teljes egészségügyi ellátórendszer szakmai és szervezeti integrációját jövő év június 30-ig - jegyezte meg Kósa Lajos.

A kormánypárti politikus az MTI tudósítójának érdeklődésére hozzátette: a tervezett, később országos modellként is kezelhető integrációról előzetesen egyeztetett Balog Zoltán emberierőforrás-miniszterrel és az egészségügyi államtitkársággal.

Szilvássy Zoltán rektor elmondta: az előzetes számítások szerint az integrációval együtt járó párhuzamosságok megszüntetésével mintegy 1,5 milliárd forintot takaríthatnak meg. A korábbi évek együttműködései alapján a bizalom megvan a két intézmény között, a betegek pedig az "egyablakos rendszer" bevezetésével a jelenleginél gyorsabban, egyszerűbben juthatnak a megfelelő ellátáshoz - fűzte hozzá.

Szilvássy Zoltán néhány nappal korábban jelentette be, hogy törvényi változások miatt január elsejétől megszűnnek a korábbi integrációval 2000-ben létrejött egyetemi centrumok: az orvostudományi centrum, az agrárcentrum és a tudományegyetemi karok centruma. Ezzel valamennyi kar közvetlen rektori irányítás alá kerül a Debreceni Egyetemen.

Legolvasottabb cikkeink