Hogyan készüljünk az alváslaboros alvásvizsgálatra? Egészségmagazin MA 06:13 Van, aki annyira biztonságban érzi magát a felügyelt körülmények közt, hogy sokkal jobban tud pihenni.
Márciusban tovább nőtt a természetes fogyás Hírek MA 15:29 A születések és a halálozások egyenlegének következtében a természetes fogyás 17 300 fő volt, 20 százalékkal több az előző évinél.
"Hegtudatosan” segítik a császáros anyákat Hírek MA 10:50 Az érintetté váló édesanyák egyre nagyobb arányban kerülnek ki a kórházból, azonban az ellátórendszerben rendkívül magányosak.
Innovatív megoldások a méhnyakrákszűrésben Hírek MA 10:00 A tématerülettel kapcsolatos legújabb tudományos eredményeket Houstonban, az ISBI nemzetközi konferencián ismerhették meg.
VIRÁGVASÁRNAPTÓL FELTÁMADÁSIG Jegyzet „A Feltámadás elemi örömét kívánom minden kedves Olvasónknak!” – dr. Szepesi András húsvéti jegyzete.
Orvosokat, asszisztenseket, gyógytornászokat várnak Állásajánlat A visegrádi rehabilitációs szakkórház munkatársakat keres több munkakörre, az állásokat pályázat útján lehet betölteni.
Orvosi angol szaknyelvi tanfolyamok, OET felkészítés! Aktuális A május elején induló hétvégi, kis csoportos OET felkészítő órákra a jelentkezési határidő április 15.
A budapesti Plazma Pont donorvizsgáló orvost vár Állásajánlat A Plazmaszolgálat Kft. Magyarország teljes munkaidős donorvizsgáló orvost kertes budapesti csapatának támogatására.
Belgyógyászt, neurológust, sebészt és szemész szakorvost keres az egri kórház Álláslehetőség Azonnali kezdéssel keresünk határozatlan időtartamra szóló, teljes munkaidőben történő foglalkoztatásra egészségügyi szolgálati jogviszonyban munkatársakat.
Könnyebb nemet mondani a műtétre, mint segíteni Lapszemle MA 07:02 Mit tesz az állam azért, hogy az orvosoknak ne kelljen mérlegelnie és műtétekből való kizárásról szóló, súlyos döntéseket meghoznia?
Több mint ezer méltányossági kérelem érkezett Lapszemle MA 06:55 Az alapítvány kizárólag a biztosítási jogviszonnyal rendelkező betegeknek adhat támogatást, elutasítás esetén nincs jogorvoslat.
Stagnált az örökítőanyag koncentrációja a szennyvízben Hírek MA 07:22 A koronavírus-fertőzések száma a legtöbb területen alacsony szinten stagnál, emelkedés csak szórványosan várható a következő hetekben.
Hideg lábfej, fájdalmas lépések - az első jelek Egészségmagazin 2025.04.24 Az alsóvégtagi érszűkület, orvosi nevén perifériás artériás betegség az egyik legelterjedtebb civilizációs betegség.
Kapcsolat lehet a tüdőrák és az emésztőrendszer között Hírek 2025.04.24 A projekt célja feltárni, hogy a mikrobiom változásai aktív szerepet játszanak-e a daganat kialakulásában, vagy annak következményei.
Tudtad, hogy a Lyme-kór hatással lehet a szemedre? Lyme borreliosis 2025.04.24 A negatív szerológiájú Horner-szindróma például a Lyme-kór szokatlan megjelenési formája.
Takács Péter Miskolcon folytatta a választási kampánykörútját Egészségpolitika 2025.04.23 A miskolci GYEK teljes műszaki és energetikai korszerűsítésen esett át négymilliárd forint hazai forrásból, amit most "hitelezünk az Európai Unió (EU) felé".
Kiszűrik az alkohol és a dohánytermék kiszolgálási tilalmát megszegőket Hírek 2025.04.23 Átfogó akció indul az üzletekben és az online kereskedelemben, vendéglátóipari egységekben, kulturális rendezvényeken, fesztiválokon.
NKFI Hivatal: még egy hónapig lehet pályázni a HU-rizont programra Hírek 2025.04.23 A jelentkezők 100 és 400 millió forint közötti támogatásra pályázhatnak alapkutatásokra, alkalmazott kutatásokra és kísérleti fejlesztésekre.
Oltás- és tudományellenes ügyvédnőnek ítélték az idei Laposföld-díjat Hírek 2025.04.23 A tudományos tények figyelmen kívül hagyása és a dezinformáció terjesztése komoly társadalmi károkat okozhat.
Applikáción keresztül is be lehet jelenteni a Hyalomma kullancsokat Hírek 2025.04.23 Már a PragmaTick mobilalkalmazás is segíti a Kullancsfigyelő oldal mellett a nem őshonos, Hyalomma kullancsok monitorozását.
Egészségesen él, mégis magas a vérnyomása - miért? Egészségmagazin 2025.04.23 A legokosabb döntés, ha elfogadjuk a diagnózist és mindent megteszünk azért, hogy kontroll alatt tudjuk tartani a vérnyomásunkat.
Tudósok felfedezték a Lyme-kór rejtett Achilles-sarkát Lyme borreliosis 2025.04.23 Kutatók egy csoportja rátalált egy enzimre, amely forradalmasíthatja a Lyme-kór kezelését.
Takács Péter szerint az idén nyáron is állnak majd le klímák MA 07:13 | atv.hu - 24.hu Több száz hektáron gyújtogatnak ismeretlenek MA 06:42 | 444.hu Hajléktalan nők a nőgyógyásznál MA 06:32 | Telex Orbán nem lesz ott az MTA ünnepi közgyűlésén MA 06:22 | hvg.hu Végbéltünetek, amelyekkel orvoshoz kell menni MA 06:22 | hvg.hu Ausztria: átsorolják az ápolónőket, 60 évesen nyudíjjazzák őket MA 06:10 | economx.hu Ittasan vezető orvost üldöztek húsvéthétfőn a rendőrök MA 06:08 | Telex Ez egy alacsony intenzitású háború: lépniük kell a férfiaknak 2025.04.24 | economx.hu
VIRÁGVASÁRNAPTÓL FELTÁMADÁSIG 2025.04.19 | Egészségpolitika Takács Péter összefoglalta, hogy mire kell számítani az egészségügyben 2025.04.22 | Lapszemle A főigazgató szerint ekkorra már működhet az MRI 2025.04.23 | Lapszemle Az orvosoktól ellopták a szikét - Rozsos Erzsébet publicisztikája 2025.04.23 | Lapszemle Ezért ajánlotta magánrendelését a műtétekből kizárt túlsúlyos betegeknek 2025.04.22 | Lapszemle Nyugtalanító, mit találtak a kutatók a mindenütt jelenlevő háziporban 2025.04.22 | Lapszemle Hazamehettek a karácsonykor is kezelt, műtüdőn lévő gyerekek a kórházból 2025.04.22 | Hírek Sinkó Eszter: az egészségügy állapota frusztrálja a magyarokat 2025.04.22 | Lapszemle Egymilliónál több szabad járóbeteg-időpont van az EgészségAblakban 2025.04.22 | Egészségpolitika Kórházi csecsemőket segítő önkénteseket keres a Nevetnikék vidéken 2025.04.22 | Hírek
A legújabb trendek, hogy ne legyen rémálom az alvás Egészségmagazin 2025.04.23 „Fontos, hogy mindenki megtalálja a saját igényeinek legmegfelelőbb módszereket, fenntartható szokásokat alakítson ki az egészséges alvás érdekében.”
A spanyol kormány átalakíttatja az iskolai menzák kínálatát Hírek 2025.04.23 Az alacsony, évi 18 ezer euró (7,3 millió forint) alatti jövedelemmel rendelkező családok 6 és 9 év közötti gyerekeinek 47 százaléka túlsúlyos.
Egymilliónál több szabad járóbeteg-időpont van az EgészségAblakban Egészségpolitika 2025.04.22 Nemcsak az okostelefonos alkalmazásban, de a szintén ingyenes, 1812-es Egészségvonalon keresztül is foglalható járóbeteg-időpont.
Már nagyon megbánták, hogy ittak húsvétkor 2025.04.24 | Lapszemle A daganatokról őszintén – a familiáris tényezők jelentősége 2025.04.24 | Lapszemle Minden harmadik magyarnak zsírmája van 2025.04.24 | Lapszemle Romániába menekült az ukrán gyógyszermatuzsálem 2025.04.24 | Lapszemle Áthangolta kampányát az államtitkár 2025.04.24 | Lapszemle Lehet végleges távoltartást kérni 2025.04.24 | Lapszemle Őrjítő oltásvita robbant ki Szlovákia csúcsvezetésében 2025.04.24 | Lapszemle Lezuhant egy gyermek az esztergomi várfalról 2025.04.24 | Lapszemle Sorra tiltanák be a mesterséges ételszínezékeket Amerikában 2025.04.24 | Lapszemle